İleride ne olmayı düşünüyorsunuz?

14 yaşında futbolcu olmak istiyordum, gittiğim kulübü bıraktım olamadım. 18 yaşımda bankacı olmak istiyordum, gittiğim üniversiteyi bıraktım olamadım. 20 yaşında öğretmen olmak istedim, yeniden üniversiteye başladım sonradan öğretmen olasım da kaçtı olamadım. Dedim bari bitireyim üniversiteyi polis olayım, onu da olasım kaçtı. Büyük ihtimal mevcut üniversitemi de bırakacağım. Artık hiçbir şey olasım kalmadı. Ben bir şey olamıyorum ama belki hayat beni bir şey yapar kim bilir :)

Gerçekten okuyarak ya da çalışarak emeğini alamayanlar hariç onları kastetmiyorum ama diğer yorumlarda bulunan vs. kişiler nedense fazla umutsuz geldiler bana çalışan insan bir şekilde yapıyor yani sanki dolar sadece bu yorumu yazanların ailesine mi 7, 8 TL hayır tüm Türkiye için geçerli ya da sadece sanki kendilerimi ÖSYM tarafından hazırlanan sınavlara giriyorlar hayır. Zor ise herkese zor şu anda anlatmak istediğim bu şimdi o almayanda çalışmak kolay diyen insanlar alım gücü fazla az değil tabii ki fark var karşılaştırma yapıldığında ama oraya gidince sanki sen birden zengin olmayacaksın orada da kendine bir hedef koyacaksın ve onun için çalışacaksın ve elde edeceksin burada da. Amacım kesinlikle siyasetle ya da başka bir şeyle alakalı değil ama nedense fazla abartmışlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı