İletişim kurarken neye dikkat edilmeli?

Merhaba. Sanki bir yerde bir eksiğim var gibi. Bazen insanlar bana kötü davranıyor bazen iyi. Ben ise herkese kendimi düşman etmek istemiyorum. Tanımayanlar bile beni düşman görüyor. Acaba dikkat etmem gereken bir şey mi var? Ya da kendimi nasıl sevdirebilirim?

Sana kötü davranan insanları kafana takmamaya çalış, kendine "ben iyi biriyim" demek sana ilaç gibi gelir. İletişim kurarkende tatlı dille konuşmaya özenmen gerekir, ki eminim sen çok iyi bir insansındır. :)

Merhaba. Sanki bir yerde bir eksiğim var gibi. Bazen insanlar bana kötü davranıyor bazen iyi. Ben ise herkese kendimi düşman etmek istemiyorum. Tanımayanlar bile beni düşman görüyor. Acaba dikkat etmem gereken bir şey mi var? Ya da kendimi nasıl sevdirebilirim?

İnsanları kafana çok takma, bence.

Düşünerek söylemeyi deneyebilirsin bazen herkes yanlış anlaşılacak bir şey söyler istemeden.

Bazen senden kaynaklı olmayabilir. İnsanlar ön yargılarından dolayı dış görünüşüne göre seni kafasında yanlış tasarlıyor. Herkes birbirini sevecek diye bir durum yok. Olduğun gibi davran. Zaten uyumlu olduğun kişilerle arkadaşlığın olur. X kişisiyle arkadaş olmak için kendini kasmana veya değişik davranmana gerek yok. Nerede ne konuşacağını ve nasıl davranacağını bilirsen bir problem yaşamazsın.

Geri
Yukarı