İlginç Tenet deneyimim

Keremlas

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle bu yazıda filmin eleştirisi değil sinema salonundan dolayı yaşadığım ilginç olay anlatılacak. Abim şehir dışında olduğundan malum filme ancak bu akşam gitme şansı bulduk. Cinemaximum carrefour bursa AVM'sinde izleyecektik filmi. İzledik de, ancak her şey yolunda gitmedi. Seans 21:00'de idi ve ilk başta reklamlar oynarken ses vardı ancak görüntü yoktu, bir şeylerin yanlış olduğu o zamandan belliydi ama çözdüler ve sonra kafama takmadım. Filme ara girmeden yaklaşık 15-20 dakika önce karakterlerimizin zamanda geri gitmeye başladığı bir bölüm var, olay da tam burada başlıyor. Tam o zaman olayı yaşanmadan önce ablamız karakterleri uyarıyor ses bozuklukları olabilir diye. Ondan sonra konuşma olduğunda sadece alt yazı geçiyor ama diyalogların sesi yok. Müzikler, efektler her şey yerli yerinde ama sadece altyazıları bulunan diyalogları duyamıyoruz.

İlk başta tabii ki bunun bir dizayn seçimi sandım, ben etkileyici diyaloglardan çok etkileyici görsellere sahip sahneleri severim ve bu yüzden bu sekansta Nolan'ı övmeye falan başladım, zevkten dört köşe şekilde izliyorum. Sonra karakterlerimiz kapalı bir alana girdi ve kendi aralarında konuşmaya başladılar. Yine aynı şekilde konuşuyorlar, alt yazı var, diğer tüm sesler sorunsuz ancak diyalogları ya duyamıyoruz ya da neredeyse duyulamayacak kadar kısık geliyordu. Tam olarak burada bir sorun olduğunu anlamıştım ancak sorundan emin olmam aranın girmesiyle birlikte oldu.

Ara girdiğinde film başlarken oynatılan reklamlardan biri çıktı tekrardan, yine tüm sesler normaldi ancak karakterlerin konuştukları yerlerde seslerini duyamıyorum. Filmin çıkışından uzun süre geçmiş olduğu için salonda en fazla 8-9 kişi vardı ve durumun farkına vardık tabii. Düzeltilir diye düşündük ve sonra karanlık ekranda bir 5-10 dakika geçti. Biz de sorunun çözüldüğünü düşündük.

Film başladı ama hala aynı, bu sefer birkaç kişi gitti sormaya ama muhatap olacak birilerini bulamadılar, adamlar bildiğiniz kendi halimize bırakmış bizi video oynuyor mu her şey yolunda mı umurlarında değil. O zaman saat 23.00'a doğru geliyordu ve muhatap olacak birini bulamayınca izlemeye devam ettik ancak sorunumuz çözülmedi ve filmi böyle izlemek zorunda kaldık. Bu yüzden filmin 1 saatten fazla süresinde çok bir zevk alamadım. Sorun olduğundan emindim ama garanti olsun diye eve gelince sinema çekimini izledim, tahmin edebileceğiniz üzere sorun salondaydı. Bu sorumsuzluk için yetkili merciye mail yoluyla ulaşıp paramı geri almak istediğimi söyleyeceğim zira dediğim gibi filmin son 1 saati çöp oldu.

Sizin başınıza daha önce buna benzer bir şey geldi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı