İlk açılışta mouse ve klavye çalışmıyor

melih.budak

Kilopat
RAM
G.SKILL 32GB (2x16GB) - 3600MHz - CL18
SSD veya HDD modeli
M.2 - Samsung SSD 980 1TB
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3060 - 12 GB
Anakart
MSI MAG B550 Tomahawk
İşlemci
AMD Ryzen 7 5700X
Merhaba,

Dün yeni bir bilgisayar topladım kendime. Daha öncesinde eski bilgisayarımda kullandığım M.2 SSD'mi direkt olarak yeni topladığım bilgisayara taktım. Yani herhangi bir Windows yüklemesi yapmadım. Fakat sonrasında bilgisayarı her başlattığımda benden devamlı olarak pın oluşturmamı vs. istedi. Ben de tam emin olamadığım için belki eski sürücülerden sıkıntı yapıyor olabilir diye bütün dosyalarımı yedekleyip sıfır Windows 11 kurulumu yaptım. Gayet temiz bir kurulum oldu.

Bu yüklemeden sonra herhangi bir tekrar tekrar PIN tanımlama hatası yaşamadım. Ama bu sefer de bilgisayarım ilk açıldığında kilit ekranında ne fareyi ne de klavyeyi kontrol edebildim. Sadece aradan belli bir süre geçtikten sonra fare ve klavye aktif hale gelip şifre ekranına girebiliyordum.

Örnek olarak; bilgisayar açıldı kilit ekranı önüme geldi. Yaklaşık 10 - 15 sn. ne fareyi ne de klavyeyi kullanamadım. 10 - 15 saniye sonra ikisi de aktif hale geldi ve kilit ekranına ulaşıp şifremi yazabildim.

Not; bilgisayar mı donuyor yoksa klavye ve farede mi bir sorun var emin değilim. Her ikisi de sonrasında düzgün çalıştığı için bilgisayar kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama sebebini bilemiyorum.

Sorunumu bu şekilde özetleyebilirim. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı