İlk AYT Denemesi

Emre_Ozturk

Hectopat
Daha fazla  
Cuma günü dershanenin AYT denemesi var. İlk defa AYT'ye gireceğim. Mezun olan ya da AYT denemelerine başlamış olanlar ilk AYT denemenizde kaç net yapmıştınız? Girdiyseniz gerçek sınavda kaç net yaptınız? Benim kaç net yapmam gerekiyor? Sınav anında hangi derse ne kadar zaman ayırmalıyım?

Cuma günü dershanenin AYT denemesi var. İlk defa AYT'ye gireceğim. Mezun olan ya da AYT denemelerine başlamış olanlar ilk AYT denemenizde kaç net yapmıştınız? Girdiyseniz gerçek sınavda kaç net yaptınız? Benim kaç net yapmam gerekiyor? Sınav anında hangi derse ne kadar zaman ayırmalıyım?
Okulda 40 küsür netle başlamıştık herhalde 2 yıl önce. Sonra 70 net yaptım. İlk 1000'e giren bir çocuk 50 küsür yapmıştı ve baya şaşırmıştık :D. Sonra arttı tabi. Burada denemenin zorluğu önemli.

Konun direkt kitlenmesi lazım. Hangi bölümdesin, hangi konuları bitirdin, matematiğin nasıl? Bunları bilmeden nasıl yardım edelim?

Konun direkt kitlenmesi lazım. Hangi bölümdesin, hangi konuları bitirdin, matematiğin nasıl? Bunları bilmeden nasıl yardım edelim?

Kusura bakmayın yazmayı unutmuşum. Sayısalcıyım. Matematik ve fizikte konularım bitti. Biyolojide bitki fizyolojisine ve kimyada da organik kimyaya kadar geldim. Matematiğim iyi denebilir AYT için Çözüm 3D, Acil, Apotemi gibi yayınlar kullandım. Ama işte sınavda hiçbir soruyu yapamayacakmış gibiyim.

Kusura bakmayın yazmayı unutmuşum. Sayısalcıyım. Matematik ve fizikte konularım bitti. Biyolojide bitki fizyolojisine ve kimyada da organik kimyaya kadar geldim. Matematiğim iyi denebilir AYT için Çözüm 3D, Acil, Apotemi gibi yayınlar kullandım. Ama işte sınavda hiçbir soruyu yapamayacakmış gibiyim.
En az 60 net.

Özdebir'in ilk sınavına girdiğimde 12. sınıf konuları olmadığı için 70 net yapmıştım ilk AYT'de, zaten kasım ayında falan olmuştuk ama. Tam AYT olarak ise ilk sınavımda 55-60 civarı bir şey yapmıştım ( aralık ayında ), bilmediğim konularda bile basit soruları yapmaya çalışmıştım. Geçen sene bu zamanlarda ise 4-8 soru ( LTİ, Organik, Bitki konuları ama yine de basit olanları yapıyordum ) boşum oluyor, onun dışında 3-6 tane de yanlış yapıyordum, 65-72 net arası diyebiliriz yani. Sınavda ise 80 net yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı