İlk çentikli telefon ve başlayan akım

@Teknobilici Bu konuda katılmıyorum Apple birçok telefona teknolojileri sonradan getirip kendisi yapmış gibi piyasaya sürüyor ve insanlarda buna kanıyor yok mu şu Apple fanboyları...

Bu arada size fanboy demiyorum :). Apple'ın pazarlama tekniklerini çok beğeniyorum.

Son düzenleme:
@Teknobilici Bu konuda katılmıyorum Apple birçok telefona özelikleri sonradan getirip kendisi yapmış gibi piyasaya sürüyor ve insanlarda buna kanıyor yok mu şu Apple fanboyları...

Bu arada size fanboy demiyorum :). Apple'ın pazarlama tekniklerini çok beğeniyorum.
Kendi görüşünüz saygı duyarım bende size katılamayacağım :D Birçok örnek sayılabilir mesela güncel olarak miui 12 ye baktınız mı arayüz animasyonlar vs iosu andırıyor gibi :D Apple cihazlardaki sessize alma tuşu bugün one plus serilerinde yer alıyor. Arayüzde eskiden android pil göstergesini dikey yaparken bugün hepsi appledaki gibi yataya geçiş yaptı birtek saf android cihazlar hala dikey sanırım. İphone 6 ile gelen tasarımdaki telsiz çizgisini birçok android cihazda gördük hatta alt kısımdaki yuvarlak izgara tasarımı bile kullanıldı sonrasında. İphone 11 in arka kamera dizaynını gördüğümde diğer android cihazlar hemen benzer anlayışa geçecek demiştim içimden mesela hepsi geçişi yaptı bugün kamera soldan sağa alsa apple sonrasında diğer android üreticileri de sağa geçer bundan da eminim :D Tabiki appleında android üreticilerinden aldığı birçok özellikte mevcuttur onu da inkar edemeyiz :D

@Teknobilici sen neyden bahsediyorsun? Apple, Android'de bulunan özellikleri gecikmeli olarak iOS'e ekliyor. Bu hep böyleydi ve hala da böyle. iOS her zaman özellik fakiri olacak. Son uygulamalara bakma menüsünü ve bildirim panelini bile Android'den çaldılar. Eskiden mobil veriyi veya Wi-Fi'yi kapatıp açmak için bile ayarlara giriyordunuz.

@Teknobilici sen neyden bahsediyorsun? Apple, Android'de bulunan özellikleri gecikmeli olarak iOS'e ekliyor. Bu hep böyleydi ve hala da böyle. iOS her zaman özellik fakiri olacak. Son uygulamalara bakma menüsünü ve bildirim panelini bile Android'den çaldılar. Eskiden mobil veriyi veya Wi-Fi'yi kapatıp açmak için bile ayarlara giriyordunuz.
Ben çoğunlukla tasarım anlayışından bahsettim dostum zaten. İos 14 ile widget ekleme bile yeni geldi yoksa iosa zaten. Çentik= Dış tasarım :D

@Teknobilici Apple artık eski Apple değil. Tasarım anlayışı olarak da geride kaldı. Kalas gibi çentik kullanıyor hala. Android telefonlar ekran deliği veya pop-up kameraya geçtiler. Eskiden yenilikler Sony'den gelirdi zaten.

@Teknobilici Apple artık eski Apple değil. Tasarım anlayışı olarak da geride kaldı. Kalas gibi çentik kullanıyor hala. Android telefonlar ekran deliği veya pop-up kameraya geçtiler. Eskiden yenilikler Sony'den gelirdi zaten.
Yüz tanıması en güvenli cihazlar apple cihazlar şuanda her yeni cihazla da gelişiyor bu yüzden var o çentik arkada birçok sensör mevcut :D

Yüz tanıması en güvenli cihazlar Apple cihazlar şu anda her yeni cihazla da gelişiyor bu yüzden var o çentik arkada birçok sensör mevcut :D
Ekran üstü parmak izini tercih ederim. Android üreticileri de güvenli yüz tanıması yapan cihazlar üretiyordu fakat kalas gibi çentiğin hoş olmadığını fark ettiklerinde ekran üstü parmak izine geçtiler.

Ekran üstü parmak izini tercih ederim. Android üreticileri de güvenli yüz tanıması yapan cihazlar üretiyordu fakat kalas gibi çentiğin hoş olmadığını fark ettiklerinde ekran üstü parmak izine geçtiler.
Bana göre de yüz tanıma daha pratik mesela elin terleyecek okumayacak sileceksin her seferinde el parmak izine gidecek... Zevkler ve renkler diyelim.

Bana göre de yüz tanıma daha pratik mesela elin terleyecek okumayacak sileceksin her seferinde el parmak izine gidecek... Zevkler ve renkler diyelim.
Androidden iPhone 11e geçtim. Dışarıda maske ile dolaşıyoruz ve faceid çalışmıyor ama parmak izi elin ıslak olmadığı zaman her şartta çalışabiliyor. Ayrıca her yüzümü taraması için telefonu kaldırıp yüzüme tutmak can sıkıcı. Güvenlik konusunda huawei mate serisinde özellikle daha ileri gitmişti.

Geri
Yukarı