İlk defa çizgi roman okuyacak birine öneriler

Ismimyok1

Centipat
Arkadaşlar ilk defa çizgi roman okuyacağım. Marvel'ı tüm filmlerini izledim diyebilirim. O yüzden çizgi romanlarını okusam mı bilemiyorum. İzledigim YouTube kanalı ilk defa okuyacaklara Güngezgini diye bir çizgi roman önerdi, aralarında Y: The Last Man falan da var.

Bir de şu mesele var ki bunların sayıları oluyormuş herhalde, 2-3 sayı okuyup diğerlerini bulamazsam yarida kalmayı istemem. O yüzden ya tek sayı olsun ya da 2-3 olsun, çok fazla olmasın.

Önerilerinizi bekliyorum.
Not: Önereceğiniz kitaplar satışta olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ilk defa çizgi roman okuyacağım. Marvel'ı tüm filmlerini izledim diyebilirim. O yüzden çizgi romanlarını okusam mı bilemiyorum. İzledigim YouTube kanalı ilk defa okuyacaklara Güngezgini diye bir çizgi roman önerdi, aralarında Y: The Last Man falan da var.

Bir de şu mesele var ki bunların sayıları oluyormuş herhalde, 2-3 sayı okuyup diğerlerini bulamazsam yarida kalmayı istemem. O yüzden ya tek sayı olsun ya da 2-3 olsun, çok fazla olmasın.

Önerilerinizi bekliyorum.
Not: Önereceğiniz kitaplar satışta olursa sevinirim.
Çizgi roman evreni ile sinematik evrenler farklı yerlerde geçiyor. Fakat gönderme yapabiliyorlar. Olaylar daha farklıdır sinematikte. En azından MCU için bu böyle. Bu arada ben Superior Iron Man adlı çizgi romanı okumuştum. Yanlış hatırlamıyorsam da 5 sayısı vardı. Sıkılmadan çok farklı bir Tony Stark'a tanık olabilirsin. Ama bildiğin kitap gibi olan seriler de var. Onları daha çok tavsiye ederim. Çok daha güzel anlar yaşattılar.

Uzun seri olarak bakıyorsanız çizgi roman satan kitapçılardan seri olarak Ultimate Spider-man tavsiye ederim. Yaklaşık 140 sayıydı yanlış hatırlamıyorsam ve okuduğum ilk uzun seridir. Sıfırdan başlar yani öncesinde birşey okumamış olmanız sorun olmaz.
Eğer kısa 5-6 sayılık arıyorsanız genelde onları tek cilt haline getiriyorlar (TPB). Spider-man Blue, Daredevil Yellow, Spider-man Life Story tamamen bağımsız ve kısa serilerdir 6'şar sayıdan oluşan. Marvel izledim dediğiniz için önerdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı