İlk defa oyun yapmaya başlayacak biri için oyun motoru önerisi

Core'dan oyun yapma ara yüzünü öğren ve küçük kodsuz oyunlar yap yavaş yavaş alış sonra sana tavsiyem Unreal Engine 4 de başla ama Core iyi bir öğren modelleme için de Blender kullanırsın.

Hocam Roblox Studio üzerinden Blender vs sistemi öğrendim modelleme oyun yapma vs. Core Roblox'un çakması olduğu için Core'den öğrenmiş gibi sayılır.

Unity öneririm.

Daha açık kapsamlı bir Unreal vardır gözümde. Ancak bence başlangıç için Unity daha uygun gibi.

Genelde bir sorunla karşılaştığımda 2011 yılından kalma Unity forum konuları bile bana yardım edebiliyor, YouTube ise zaten video cenneti. İstesen her şeyi buluyorsun.

Hocam o zaman hiç kimse oyun yapmasın.
Bağımsız geliştiricilerin %5 ile %10 arası gerçekten güzel orjinal oyunlar yapıyor yapmıyor değil, bazıları çizimlerini el ile yapıyor sonra dijitale aktarıyor hatta, gerçekten emek verenler var. Bunlara saygım sonsuz, ama geri kalan %90 sağdan soldan çalıp çırparak kopyala yapıştır yaparak, hazır şablonlarla oyun yaptığını zannediyor.

Zaten şakasına söyledim yapmak isteyen yapar ortalık biraz daha çöp dolar olur biter.

Bağımsız geliştiricilerin %5 ile %10 arası gerçekten güzel orijinal oyunlar yapıyor yapmıyor değil, bazıları çizimlerini el ile yapıyor sonra dijitale aktarıyor hatta, gerçekten emek verenler var. Bunlara saygım sonsuz, ama geri kalan %90 sağdan soldan çalıp çırparak kopyala yapıştır yaparak, hazır şablonlarla oyun yaptığını zannediyor.

Zaten şakasına söyledim yapmak isteyen yapar ortalık biraz daha çöp dolar olur biter.

Şakasına derken? Az önceki mesajınız da bana çöp oyun yapıyorsunuz başlamayın zaten sizin yaptığınız oyunlar çöp olur dediniz bunun neresi şaka?

Yeni konular

Geri
Yukarı