İlk defa YDT sınavına girecek biri ne yapmalı?

fakedesinger

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Fake Japanese
Merhaba dostlar, 3 yıldır sayısaldan hazırlanıyorum ama bir türlü istediğim yerler gelmiyor. Bende YDT hazırlanmaya karar verdim. B1 seviye ingilizcem var ama YDT sınav sürecini nasıl yönetmeliyim, hangi kaynaklara yönelmeliyim ve ortalamada kaç net yapmalıyım bilmiyorum. Önerebileceğiniz her türlü YouTube kanalı ve kaynağa hazırım. Aramızda yerleşen biri varsa sınav sürecini nasıl yönettiğini yazarsa sevinirim.

Merhaba dostlar, 3 yıldır sayısaldan hazırlanıyorum ama bir türlü istediğim yerler gelmiyor. Bende YDT hazırlanmaya karar verdim. B1 seviye ingilizcem var ama YDT sınav sürecini nasıl yönetmeliyim, hangi kaynaklara yönelmeliyim ve ortalamada kaç net yapmalıyım bilmiyorum. Önerebileceğiniz her türlü YouTube kanalı ve kaynağa hazırım. Aramızda yerleşen biri varsa sınav sürecini nasıl yönettiğini yazarsa sevinirim.

İngilizce'den girmek istiyorsanız yabancı makaleler okuyun, filmler izleyin, İngilizce gruplara girerek sohbet edin, Udemy'den eğitim olarak Advanced C1 geçmeye çalışın. YDT lanet bir şey!

YDT lanet bir şey!
YDT'ye speaking yönelik hazırlanırsan tabii ki başarısız olursun. Bu sınav çoğunlukla okuma ve kelime bilgini ölçer. Sürekli okuma yapılmalı, temel gramer ve bağlaç konuları da öğrenilmeli. Her zaman söylüyorum, bağlaç okuma ve kelimesi iyi olan adam bu sınavdan 60 net aşağı yapmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı