İlk dönemden tercih bursum kesildi

Vakıf üniversitesinde 2 yıllık ön lisans bölüm okuyorum ilk dönem Gano'm 2.00 altında geldi ve sistemde bursum kesildi 2. güz bahar dönemi ödemesini yapacakken Online ödemede burslu fiyat çıkıyor fakat Mali işlerden edu mailime kesilen burs oranının farkını verin yoksa ders seçemezsiniz 2. güz yazan mail geldi. Şimdi size sorum şu arkadaşlar net bilgi sahibi olanlar yorumlasın sizden ricam;

Tercih bursu 2 dönem içinde geçerli değil mi? Atıyorum ilk dönem Gano 1.80 ikinci dönem 2.20 iki dönem toplanıp genel not ortalamasına göre 2 dönemin notları 2'ye bölünüp bursun kesilip kesilmediği (2. sene için burslu mu burssuz mu?) olup olmadığının belli olması gerekmiyor mu?

Benim şahsi düşüncem 2 dönemin not ortalaması baz alınıp bursun 2. sene kesilip kesilmeyeceği belli olmalı. Okuduğum kurumun ticarethane olduğunu ve el altından burs farkını almak istediklerini de düşünüyorum eğer öyle ise hakkımı nasıl arayabilirim?

Okula göre değişiyor mu bilmiyorum ama burslar dönemlik Gano notuna göre verilir. Sende hep yatmışsın be kardeşim 2.0 nedir😅
Hocam yok ya bırakmaya oynuyolar sadece matematiğim ve bölüm dersim F diğerleri geçer not kredili dersten bilerek bırakıyorlar bi sınıfın %80'i sınavdan paso 65 alır mı? Para tuzağı resmen..
Ayriyeten büt de yok.

Geri
Yukarı