ilk doz Sinovac 2. doz BioNTech olmak sorun yaratır mı?

Sen 1. doz sinovac aşısı sonrası 2. dozu tekrar sinovac olunması gerektiğini bilmiyor muydun ? Bu tür şeyleri bilmemiz lazım. Eğer bilseydiniz itiraz ederdiniz, olmazdınız. Doktor ile görüştünüz mü?

Farklı aşılar olmak sağlık açısından problem olmaz (iki farklı aşı oldunuz diye yan etki çıkmaz yani) ama iki aşıdan biriyle 2. doz olmanız gerekir diye düşünüyorum, doktora danışıp hangisini olacağınıza karar verin. 1'er doz farklı aşının koruyuculuğuna dair pek veri yok bildiğim kadarıyla, en azından ikisinden birinin aşı şeması tamamlanmalı. Sinovac aşısının üstünden zaman geçeceği için büyük ihtimalle 1. doz Sinovac hiç yapılmamış gibi kabul edilip bir doz daha Biontech olursunuz.

Cevabınız için teşekkür ederim doktordan aldığım bilgi ile sorun olmayacağını öğrendim, ayrıca kuzenimin arkadaşını da aynı şekilde aşılamışlar bir sorun çıkmamış doktorla görüşüp zamanı gelince 2. doz BioNTech olacağım. Beni sağlık çalışanlarının sadece bana nerede oturduğumu kayıtlı olan numaranın kimin olduğunu sormaları işkillendirmişti.
Farklı aşılar olmak sağlık açısından problem olmaz (iki farklı aşı oldunuz diye yan etki çıkmaz yani) ama iki aşıdan biriyle 2. doz olmanız gerekir diye düşünüyorum, doktora danışıp hangisini olacağınıza karar verin. 1'er doz farklı aşının koruyuculuğuna dair pek veri yok bildiğim kadarıyla, en azından ikisinden birinin aşı şeması tamamlanmalı. Sinovac aşısının üstünden zaman geçeceği için büyük ihtimalle 1. doz Sinovac hiç yapılmamış gibi kabul edilip bir doz daha Biontech olursunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı