İlk FreeLance Çalışmam

William Crusader

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Yok
Geçenlerde bionluk'da ilk FreeLance çalışmam olan "ilaç hatırlatıcı" adlı projeyi sizlere göstermek istedim.
Bu işi 40 TL'ye yaptım.

Program (daha doğrusu site) şöyle çalışıyor:
Kullanıcı eklemek istediği ilacın ismini ve saatini yazıyor. (eğer bir tane saat değeri iki haneli değilse sadece ilk sayısı yazılmalıdır)
Ondan sonra ilacın süresi geldiğinde bir bildirim sesi geliyor.

Siteyi JS + HTML + CSS üçlüsü ile yaptım.

Sitenin bir videosunu çektim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaynak dosyalarını alıcı istemediği için koyamıyorum.

Başarılı bir çalışma olmuş hocam elinize sağlık.
Tercihen geliştirilebilir bir çalışma bildirim biraz soluk kalmış uyarıcı şekilde değil masa başından kalkmış birisi bunu duyamaz süresinin uzatılması ya da kapatılana kadar tekrar etmesi gibi olabilir. Aynı özellikle ilacın kullanılıp kullanılmadığı ya da takip çizelgesi gibi şeyler yapılabilir.
Başarılarının devamını dilerim.

Geçenlerde bionluk'da ilk FreeLance çalışmam olan "ilaç hatırlatıcı" adlı projeyi sizlere göstermek istedim.
Bu işi 40 TL'ye yaptım.

Kullanıcı eklemek istediği ilacın ismini ve saatini yazıyor. (eğer bir tane saat değeri iki haneli değilse sadece ilk sayısı yazılmalıdır)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Mükemmel bir çalışma. Başarılarınızın devamını dilerim. :)

Merhaba, öncelikle çok ucuza yapmışsınız. Yazılım konusunda ilk çalışmanız olduğu için belki başarılı sayılabilir fakat kesinlikle geliştirmeniz gereken çok fazla şey var.

Daha modern, göze hoş gelen tasarımlar yapmanızı tavsiye ederim. Başarılar...

Bu işi 40 TL'ye yaptım.

Bu projenin değeri çok daha yüksek ama ne yazık ki piyasa rezil rüsva halde. Sizi bu projeyi 40 TL'ye yapmaya mecbur bırakanlar utansın. Elinize sağlık.

İlk işim olduğu için 40 liraya yaptım. Sizin için değeri ne kadardır?
Gerçek maliyeti bulmak için hesap yapmak gerekiyor:
  1. Bu projeye kaç saat harcadım?: Harcanan zamanın maliyetini hesapla
  2. Oluşturduğum yapının malzemesi nedir/nelerdir?: Kullanıldıysa API entegre etme maliyeti, kullanılan teknolojiyle neler inşa edildiğini ve bunun algoritmasının maliyetini hesapla (bir uygulama mı, uygulama içinde uygulama mı, statik bir proje mi, widget yazıldı mı, vs.)
  3. Proje için kendi cebimden bir şeyler satın aldım mı?: Stok fotoğraf, video, ses dosyası, hazır tema, hazır kod parçacığı, script, belki yol masrafı bile yapılmıştır, onun hesabı, vs.

Kısaca bu projenin hammaddelerini, katkı sağlayan her şeyi hesaplayıp fiyatlandırın. Madem localStorage kullanıldı yani javaScript kullanıldı, şahsen 40 lira benim birkaç günlük market masrafım olduğu için 350-400'e satardım. El alemin ajansı şirketi o'su bu'su PHP ile esnafa kıçı kırık bir 4-5 sayfası internet sitesi yapıyor diye 3000-4000 lira talep ediyor.

Kendimize şu dört soruyu sormakta fayda var:
  • Kendime saygım var mı?
  • Bu paraya gerçekten ihtiyacım var mı?
  • Bu kişi beni çevresine önerir mi?
  • Dördüncü soruyu az önce unuttum.

Yeni konular

Geri
Yukarı