İlk kameram için SD kart önerisi

ErayK14

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Hemşire
Merhaba. Canon EOS 4000D almayı planlıyorum. Yanına da SD kart lazım fakat bu tarz makinelerin çektiği fotoğraflar ne kadar yer kaplar bilmiyorum. Kaç GB SD kart almam gerekiyor? Veya fotoğraflar ortalama bir aralıkta kaç MB oluyor yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacağınız makine 10.1 Megapiksel, benim eski Nikon P100 makinem ile aynı, bir fotoğraf ortalama 2-3 MB yer kaplıyor, ben 4 GB SD kart ile 800 kadar fotoğrafı depolayabilmiştim ve video yoktu.

Alacağınız makine 10.1 Megapiksel, benim eski Nikon P100 makinem ile aynı, bir fotoğraf ortalama 2-3 MB yer kaplıyor, ben 4 GB SD kart ile 800 kadar fotoğrafı depolayabilmiştim ve video yoktu.
18 megapiksel olarak gözüküyor sitesinde bu durumda 6mb civarı bir fotoğraf olacaktır herhalde teşekkür ederim

Merhaba. Canon EOS 4000D almayı planlıyorum. Yanına da SD kart lazım fakat bu tarz makinelerin çektiği fotoğraflar ne kadar yer kaplar bilmiyorum. Kaç GB SD kart almam gerekiyor? Veya fotoğraflar ortalama bir aralıkta kaç MB oluyor yardımcı olursanız çok sevinirim :)
32 GB ya da 64GB, Class 10 bir kart işinizi görecektir. Fotoğraf ve video dosya boyutlarını da 4000D kullanım kılavuzundan buldum. Buyrun.

Opera Anlık Görüntü_2023-09-16_101616_fotolifeakademi.com.png
Opera Anlık Görüntü_2023-09-16_101719_fotolifeakademi.com.png

4000D almaktan bahsetmişsiniz ancak bütçenizi söylerseniz belki aynı fiyat aralığında daha iyi kameralar söyleyebilirim. Bir de çözüm olarak üstteki yorumumu gösterirseniz sevinirim. Belki başkalarının da işine yarar.
Bütçem 11bin civarıydı zaten. İkinci el temiz bir 2000d buldum onu aldım şuan inceliyorum ayarlarını teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı