İlk kez M.2 SSD takarken ne yapılmalı?

whitewine

Kilopat
Makaleler
10
Merhaba,

9 yıl aradan sonra platform değiştirerek AMD'ye geçiş yapıyorum.

MSI MPG B550 Gaming Plus anakart ve Corsair 4000D airflow kasam var halihazırda.

Sırada ise M.2 SSD satın almak üzereyim, Kioxia Exceria NVMe 500GB 1700MB-1600MB/s M2 PCIe Nvme 3D Fiyatı, Yorumları - Trendyol

İşlemci ve RAM'leri de tamamlayınca format esnasında direkt olarak M.2 SSD'ye erişebiliyor muyum yoksa önce çalışan bir sistemde ayar vs. yapılmalı mı? (bunu internette gördüm. Daha önce M.2 SSD kullanmadım.)

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt takın ve kullanın. Windows kurulumu?

Teşekkür ederim.

Ek olarak, yukarıda belirttiğim anakart modelime 3950X veya 5950X yeterli midir yoksa düşük mü kalıyor?

Anakartınız üretici firmanızın sayfasından baktım ve anakartınız PCI-e 4.0 SSD'yi destekliyor. Bütçeniz az daha artırabilirseniz size tam hız performans alabileceğiniz SSD önereyim.

Sizin seçtiğiniz modelden daha yüksek okuma yazma hızı var. Bütçeniz varsa bunu öneririm.
Bunu araştırdığım da çeşitli sorunlarının olduğunu okuyup izledim hep. Size de göstereyim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yorumlara bakılırsa herkes aynı sorundan bahsetmiş. Genel olarak tavsiye edilmemiş. Siz kullandınız mı bunu?

Bunu araştırdığım da çeşitli sorunlarının olduğunu okuyup izledim hep. Size de göstereyim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yorumlara bakılırsa herkes aynı sorundan bahsetmiş. Genel olarak tavsiye edilmemiş. Siz kullandınız mı bunu?

Hayır kullanmadım. Forumlarda tavsiye edildiğinden size önerdim. Eğer şüpheniz varsa 700 - 800 TL bütçeyle sizin seçtiğinizide alabilirsiniz. Karar sizin.

Geri
Yukarı