İlk korsan konusuna destek neden var?

Huayra

Hectopat
Dün korsan konusu açıldı. Gayet normal fakat kilitlenmemiş. Üstüne "[KORSAN]" damgası yemişti. Yani arkadaşa destek sunabiliyorduk. Ben tabii konu altından sordum falan, aradan gereksiz mesajdan ban yedim. Ban yedikten sonra kurallara göz attım.

Korsan oyunlara teknik destek vermek bazı istisnai durumlar hariç yasaktır. Bu istisnalar:
Kullanıcının ilk konusu.

Benim anlamadığım kısım şu: Birisinin ilk konusu olunca ne oluyor, bininci konusu olunca ne oluyor? Şimdi şunu diyebilirsiniz, "Arkadaş Sosyal'e yeni üye olmuş, hoşgörü ile karşılayalım." fakat buraya, Sosyal'e kayıt olan herkes kuralları okumuş ve onaylamış sayılır. Yani şu yukarıda verdiğim kuralları silersin, o arkadaş, o konuyu açamaz. Bu kuralın amacı nedir?

Son düzenleme:
Belki korsan oyun hiçbir Online ve fiziksel olarak satılmıyor olabilir. Bu sebeple korsan oyuna destek verilebiliyor. Oyun ismini de yazarsanız daha açıklayıcı olur. Yeni üye olsalar da çoğu kuralları okumayı sıkıcı bulmakta. Bence ilk konuda bir sıkıntı olmaz.😁

Başındaki [Korsan] ibaresi unutulmuştur, çünkü o ibare genelde korsan olması sebebiyle kilitlenen konulara yazılıyor. Sorunuz biraz burada cevaplanmış zamanında:

Hoşgörü değil de, hoş geldin hediyesi daha doğru olur. Zaten üstteki mesajda da açıklandığı üzere sorun oyunun korsan olmasından kaynaklıysa, konu (ilk konusu olup olmaması gözetilmeden) kilitleniyor.

Hoşgörü değil de, hoş geldin hediyesi daha doğru olur. Zaten üstteki mesajda da açıklandığı üzere sorun oyunun korsan olmasından kaynaklıysa, konu (ilk konusu olup olmaması gözetilmeden) kilitleniyor.
Hoş geldin hediyesi ise amaç kişiyi forumdan soğutmamak sanırım. Aslında ben şu konudan sonra, bu konuyu açtım. Bence bu konunun tam bir cevabını kimse söyleyemeyecek gibi.

Bu konunun tam cevabı bu ki. Kural 19'a yapılan eklemeler ben moderatörken yapıldı. Önceden de ilk korsan konusuna, sorunun sistemsel olması durumunda destek veriliyor ve konularda belirtiliyordu fakat kurallara eklenmemişti. Sonradan satışta olmaması durumuyla beraber ilk konusu olması olayı da eklendi 19. kurala.

Attığınız konuyu da şimdi görüyorum, bildirimi gelmiş ama okundu işaretleyip geçmişim sanırım. Raporluyorum, baştaki [Korsan] ibaresinin kaldırılması için. Zira dediğim gibi, bu ibare konunun niye kilitlendiğini başlığa da yansıtmak için var.

Yeni konular

Geri
Yukarı