İlk küpeyi çıkarttım

emirr14n

Hectopat
3 gün once falan kulağımı deldirdim daha demin siniftan bir çocuk kupemi cikartti 1 dk sonra falan bastan taktik fakat takarken cok zorladik arkaya zor gecti. Bir sorun olur mu?

Kişiden kişiye değişiyor galiba ama ben deldirdikten 1 hafta sonra çıkarmıştım yine de çok zorlanmıştım geri takarken. Hatta ilk küpe takma deneyimim olduğundan arka taraftan çıkaramayıp bayağı deliğin içini yara yaptım yeniden takarken. Dikkat edilmesi gerekiyor. Tak geri çıkarma yine bir süre.

Kişiden kişiye değişiyor galiba ama ben deldirdikten 1 hafta sonra çıkarmıştım yine de çok zorlanmıştım geri takarken. Hatta ilk küpe takma deneyimim olduğundan arka taraftan çıkaramayıp bayağı deliğin içini yara yaptım yeniden takarken. Dikkat edilmesi gerekiyor. Tak geri çıkarma yine bir süre.

Taktiktan sonra bir sorun oldu mu? Kulagin delige alisma suresinde bir fark olur mu?
10 gün falan durması gerekiyor. Çok erken çıkartmışsınız, kulağınız iltihap kapabilir.

Taktiktan sonra bir sorun oldu mu? Kulagin delige alisma suresinde bir fark olur mu?

Şöyle anlatayım. Ben yara yaptım deliğin içini ve hani kanadı birkaç gün. Sonra ablama taktırdım ve acayip acıdı takarken. Ardından kanamadan kaynaklı kabuk yaptığı için bir tekrar çıkarıp farklı küpe takayım dediğimde ablama taktırayım dedim garanti olsun diye, ama öyle çok acıdı ki ağlayacaktım neredeyse. Sen en iyisi bir 10 15 gün çıkarma.

Ben ilk değiştirdiğimde 9. gündeydi. 2. küpem kulağımda iltihap yapmıştı. Birkaç gün antibiyotikli krem sürüp temizledim. Sonra kendi kendine geçti, 2 aydır falan sorunsuz takıyorum 3. küpem şu an.

Geri
Yukarı