İlk Kullandığınız Bilgisayarın Donanımları Nedir?

İlk bilgisayarın bile iyimiş. Hani konsoldan sadece oyun oynanıyor. Ödev falan olduğunda bilgisayar lazım olmuyor muydu?

Ödev oldu mu yakında internet kafeye giderdim evde bilgisayarı yokluğu hemde kendimi limitlemem için iyiydi ama artık öyle olamıyor maalesef ki sistemim çok gelişti

Ah ben keşke o zaman sistem özelliklerine bakmayı bilseydim. 2009 yılına kadar beyaz kasa bilgisayarım vardı ilk bilgisayarla tanışmam 2008'de olmuştu şunu hatırlıyorum.
4 GB IDE HDD vardı sonra 40 GB HDD takmıştık. 512 MB RAM takmıştım. 384 MB görüyordu Win XP işletim sistemi. Ekran kartı yok Youtube'da HD videolar kasıyordu. İnternet vardı o zaman sadece sosyal medya e-postaları sorunsuz açardı. Yenisini alınca doğrusunu söyleyeyim içini merak edip açtık söktük ve bozduk bilgisayarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
En eski ben miyim ya?

CPU: Celeron 433 MHz
RAM: 64MB
HDD: 8 GB ( Seagate'ti sanırım)
GPU: 8 MB S3 Savage4:LOL:

Teknik servise yolladım bir ara. Cihaz geri döndüğünde ekran kartı olarak S3 Trio 3D takmışlardı. Daha kötü bir karttı. Unreal'ı oynarken grafiklerim bozulmuştu. Belki de sürücülerdendi, emin değilim.

Donanımlarını hatırlamıyorum ama cd room ile disket i aktif olarak kullanırdık.
Şarki,yazı ve oyun.
Yıl 96-97 gibiydi siyah ekrandı tabi.
İnternet de yoktu.
O zamanlar oyunlar KB Ve MB di şimdi 60 GB oyunlar var.
3D var.
VR var.
İki ucuda görmek hayret verici...

Pentium 2 166 MHz işlemci, 16 MB bellek, 1.2 GB HDD, ekran kartını hatırlamıyorum. (Aralık 1997)

Konuyla alakasız ama Aralık 2003'de ilk "kendi" topladığım sistemi de yazmak istedim: P4 2.8 GHz 800 MHz FSB HT modeli işlemci, MSI i865PE Neo 2 anakart, 2 x 256 MB Kingston DDR400 bellekler, 256 MB GeForce FX5600, Seagate 80 GB SATA HDD (SATA daha yeni çıkmıştı), Plextor 8x DVD yazıcı (ilk 8x yazıcılardan, 335 $ + KDV ödemiştim), kıytırık bir Everest kasa ve PSU. Sonra bu sistem P4 3.2 GHz işlemci, GeForce FX 5200 - FX5500 - FX5700 - FX5900XT ve Radeon 9600 Pro - 9800 Pro - HD3650 ekran kartlarını, 4 x 256 MB bellekleri, 2 x 160 GB HDD'yi görmüştü. Soğutucu olarak Zalman CNPS7000A-CU, kasa olarak da Raidmax'in abartılı görünen kalitesiz bir kasasını ve 450 Watt'lık markasını hatırlamadığım bir PSU da almıştım. Hatta anakartı da değiştirip O.C. için AMD Athlon XP sisteme bile geçmiştim.

Son düzenleme:
Samsung RV 510.
Pentium T4500 2.30 GHz
Intel Mobile 4 Chipset Family 812MB
2 GB RAM
200 GB HDD

Hala duruyor bir köşede, ama artık yüzüne bile bakmıyorum. :)

Geri
Yukarı