İlk mesaj selam mı olmalı merhaba mı?

Bilmiyorum hocam . Bence bir kızla kibar konuşulmalı o tip kelimeler kullanılmamalı.
Anlayan kıza kaba değil bence ama kızdan kıza da çok fark ediyor. Kimisi komik bulur güler geçer kimi sinir olur. Kızın karakterini analiz edip ona göre yaklasmani öneririm. Kızın karakteri hakkında bilgin yoksa selam veya merhaba yaz geç.

En sevdiği bayrağı sor, açıkçası troll bir giriş olsa da iki girişten de daha iyi. Eğer ciddi konuşmak istiyorsan "seni şuradan tanıyorum/beni hatırladın mı" gibi bir giriş yap, sonrasında kendini tanıt. Tanımadığını söylerse gereksiz polemiğe girip "ben seni tanıyorum ama" gibi bir şey yazabilirsin ya da direkt yürümek için yolu temizler ve "çok sevdiğim birine benziyorsun" vs. yazabilirsin, devamında kime benzettiğini falan soracaktır ondan sonrası sende. İstersen direkt yürüyebilirsin, istersen arkadaş olabilirsin, istersen konuşma direkt orada sonlanır. Tamamen senin orada yazacağın şeye bağlı, direkt yürüdüğün zaman engel yeme olasılığın var o yüzden biraz konuyu dolandırır sohbet muhabbet edersin, kendini daha düzgün ve detaylı bir biçimde tanıtırsın, ilgini belli edersin, sonrasında konuyu tekrar oraya getirirsin.

Geri
Yukarı