İlk Oynadığınız Açık Dünya Oyunu

Silkroad'a 8 Yılımı verdim ben ama açık dünya oyunu değildir diye yazmadım. :D
Bence açık dünya oyunu sonuçta Çin'den Konstantinopol'e kadar geliyorsunuz devasa haritada hocam 2005-2007-8 en iyi yıllarıydı ama bozdular sağlık olsun eskiye özlemim var bu oyun yüzünden bu zaman periyodunda yaşamak için son kuruşuma kadar verirdim vermeye de hazırım.(Ki o zaman Türkiye'nin durumu bile daha iyiydi her açıdan):cry::(

The Sims 3 sanırım. Ya da Assassin’s Creed. Baş belası bir bilgisaymazım vardı 🙂 Oyuna girmeden önce saç kurutma makinesini soğuğa ayarlayıp işlemciye doğru koyardım. Yoksa oyunun başında kapanıyordu PC. The Sims 3’te 30DK ile 1.30 saat arasında dayanıyordu saç kurutma makinesi olmasına rağmen. Kışın dışardan kar alıp poşete koyup yan kapağa sabitlediğimde oluyordu 🙂

1. Grand Theft Auto: San Andreas (Grafik yönünden çok tatmin etmese de, senaryosu çok güzeldi.)
  2. Grand Theft Auto: Vice City (Söyleyebilecek bir kelimem bile yok.)
  3. Far Cry 3 (Çok beğendim.)
  4. Assassin's Creed 4: Black Flag (Senaryosu kötüydü. Dövüş mekanikleri ve grafiklerinin güzel olduğunu da söyleyeyim.)
  5. Far Cry 4 (Aman Allahım! Grafiklere bak!)

Gözümde canlanır koskoca mazi. Sanırım çoğu kişi GTA:SA ile başlamıştır açık dünya oyunlarına. Zamanına göre tadı bir başkaydı.

GTA Türk City idi. Ne oynardım be... Shift + Sol Click yapınca istediğin arabayı, motoru vs alabiliyordun. Hele Vercetti’nin o mavi gömleği yok muydu... Ama bana göre güzel ama saçma bir detay ise o zamanlar denizlerde Megalodon olduğu için Tommy Vercetti yüzemiyordu, denize düştüğü an ölüyordu. Rockstar Games’e sormak lazım bunu.

Geri
Yukarı