İlk PC sevdanız nasıl oluştu?

Dayım Pentium 4 bir makine bırakmıştı bana zamanında. Tanıdık bir bilgisayarcıdan GTA San Andreas, CoD 2 falan attırmıştık içine. O bilgisayardan başladı işte, 2020 Mayıs ayı civarı yeni bilgisayarımı toplarken de zirve yaptı. Topladıktan sonra kenara çekildim, şu anki piyasayı gram bilmiyorum.

İş gereği dükkanımızda hazır bir PC vardı küçükken gidip onu kurcalarmışım tabii ben daha ilkokula başlamamışım ne yaptığımı bile bilmiyormuşum aktif olarak 6-7 yaşlarında PC kullanmaya başladım o zamanlar GTA 1 ve 2 vardı onlar baya ilgimi çekmişti hikayesini anlamasam bile oynardım :D

5-6 yaşın da bir bilgisayarcıdan USB ile Need for Speed'in çok eski bir oyununu indirmiştik, duvarlara çarpa çarpa ilk araba yarış oyun sevdam o anda başlamıştı. Daha sonra web oyunlarına geçiş yaptım internette bir salak gibi GTA V aratıp webden oynamaya çalışıyordum, 2D bir oyun bulmuştum Minecraft diye arattığımda. Daha sonradan Steam, Epic Games derken kendimi geliştirmeye başladım.

Fakat eskisi gibi tat vermiyor, bir şeyin sınırlarını aşmadan oynamak veya karıştırmak gerçekten daha çok zevk veriyor.

Babamın iş yerinde ne alakaysa bir bilgisayar vardı, sene 2001'di, kimse kullanmıyordu. Sanki onu oraya ben bir gün geldiğimde görebileyim diye koymuşlardı, bilgisayarı daha görür görmez heyecanlanmış meraklı gözlerimi ondan alamamıştım. Ama işler istediğim gibi gitmediği için hayatımın belası olarak kaldı.

Babamın iş yerinde ne alakaysa bir bilgisayar vardı, sene 2001'di, kimse kullanmıyordu. Sanki onu oraya ben bir gün geldiğimde görebileyim diye koymuşlardı, bilgisayarı daha görür görmez heyecanlanmış meraklı gözlerimi ondan alamamıştım. Ama işler istediğim gibi gitmediği için hayatımın belası olarak kaldı.
Ne oldu hocam?

Benimki çok küçük yaşlarda başladı. The Milk Quest adlı oyunu (flash oyunudur hala arada açıp oynarım) oynardım babamın bilgisayarından. Sonra buraya kadar geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı