İlk piksel animasyon deneyimim

744836

Femtopat
Uzun zamandır yapmaya çalıştığım bir oyun için dün gece karakterlerden birinin animasyonlarını yapmaya başladım. Hobi olarak oyun geliştiren bir ortaokul son sınıf öğrencisiyim, ortaokulun başından beri de 2D animasyonlara fazlasıyla meraklıyım ancak ilk kez oyun projesi için piksel art kullandım. Ana karakterin ön, arka ve yana doğru yürüme animasyonlarını bitirdim, deneyimi olan birkaç kişi yorumlayıp eksiği varsa ve söylerse çok sevinirim.

MişanÖnYüz.gif

MişanYanYüzSağ.gif

MişanArkaYüz.gif

Uzun zamandır yapmaya çalıştığım bir oyun için dün gece karakterlerden birinin animasyonlarını yapmaya başladım. Hobi olarak oyun geliştiren bir ortaokul son sınıf öğrencisiyim, ortaokulun başından beri de 2D animasyonlara fazlasıyla meraklıyım ancak ilk kez oyun projesi için piksel art kullandım. Ana karakterin ön, arka ve yana doğru yürüme animasyonlarını bitirdim, deneyimi olan birkaç kişi yorumlayıp eksiği varsa ve söylerse çok sevinirim.

Eki Görüntüle 2098281

Eki Görüntüle 2098288

Eki Görüntüle 2098289

İlk ikisi gayet güzel duruyor gibi. Ama 3. animasyonda sadece ayaklar ileri geri gidiyor. Bacaklar olduğu gibi duruyor. Bacaklarında birini büyütüp birini küçültürsen olur gibi.1. animasyon gibi.

Eki Görüntüle 2098281

Eki Görüntüle 2098288

Eki Görüntüle 2098289
Ayakkabı tabanlarına detay koyacaksan ön/arka çapraz farklarına dikkat et.

Saçlara basit hareket verebilirsin, hem hissiyatı arttırır.

Gölgelere yan görünüşte verdiğin basit hareketi ön arka için verebilirsin, yönü anlatır.

Bi'de tahta olmuş :)

Geri
Yukarı