İlk RAM soketi bozukken yeni bir RAM almak

dexth1337

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba hayırlı pazarlar, bilgisayarımda uzun süredir en küçük vurmada bile donma oluyor. Normalde yeniden başlatıp veya belleklerin yerini değiştirip çözüyordum. Fakat dün yanlışlıkla sert bir şekilde masaya çarptım ve bilgisayar açıktı, haliyle ekran dondu. Reset atmayı denedim fakat anakarttaki Power yanıp sönüyordu. "hep olan bir şeydi zaten" deyip, RAM'leri temizledim peçeteyle silgi yardımıyla biraz temizledim soketleri de, fakat hiçbir gelişme olmadı. Ben de 1x16 GB RAM alıp 2.sokete takmayı düşünüyorum yeni anakart alıp masraf çıkarmak yerine. Sizce mantıklı mı?

2. soket sorunsuz çalışıyor mu? Işık tutup soket pinlerine iyice baksana yerinden çıkan var mı?
2. sokette sorun yoksa 1x16 takabilirsin ama 2x8 kadar verimli olmaz.

Evet çalışıyor, 2 RAM'i de ilk slota taktım görüntü alamadım. Daha sonra 2 RAM'i de 2.slota taktım ikisinde de görüntü aldım. Neden 8x2 kadar verim alamam bilginiz var mı?

Evet çalışıyor, 2 RAM'i de ilk slota taktım görüntü alamadım. Daha sonra 2 RAM'i de 2.slota taktım ikisinde de görüntü aldım. Neden 8x2 kadar verim alamam bilginiz var mı?
Bilgisayar sistemlerinden dolayı. İkili çalışırsa ramler daha verimli olur. Bunu kapı olarak düşün. Kalabalık bir mekana giriş çıkışın tek kapıdan yapılması mı daha rahat olur iki kapıdan mı?
Her iki slotada ram takıp biostan bakabilir misin Rami görüyor mu.

Bilgisayar sistemlerinden dolayı. İkili çalışırsa RAM'ler daha verimli olur. Bunu kapı olarak düşün. Kalabalık bir mekana giriş çıkışın tek kapıdan yapılması mı daha rahat olur iki kapıdan mı?
Her iki slotada RAM takıp BIOS'tan bakabilir misin RAM'i görüyor mu?

İlk slota RAM taktığım zaman görüntü gelmiyor.

Çift kanal olması her zaman daha iyi olur diğer türlü işlemciye binen yük artıyor ani donmalar olabilir oyunlarda

Geri
Yukarı