İlk Windows mu kurulmalı yoksa OpenCore Hackintosh mu?

WayTooBaD

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Selamlar arkadaşlar OpenCore Hackintosh yanına Windows 10 kuracağım sizce nasıl bir yol izlemeliyim önce Hackintosh mu yoksa Windows mu kurulumu yapılmalı?

Kurulumda izlemek istediğim yol "Samsung 970 Evo M.2 SSD" Hackintosh kurmak "western digital 128 GB SATA SSD'ye Windows.

@tristessehivernale hocam ayrıca kurulumda kullandığınız bir config dosyası var mı?

Sizin sistemin aynısı mevcut elimde.
  • Işlemci: AMD Ryzen 5 3600.
  • Anakart (BIOS v3.5): MSI B450 Tomahawk Max.
  • RAM: Corsair RGB Pro 3200 Dual 2x8 16 GB RAM.
  • Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX580.
Kurulumu başarılı bir şekilde yaptım eksikleri giderdiğimde rehberi anlatacağım. Fakat iki konuda sorum olacak MacOS'u 970'e kurdum. Windows daha kurmadım. Windows'u normal kurduktan sonra Dual Boot yapabilmek için ne yapmam gerekiyor ayrıca ısıların derecelerini nasıl görebilirim MacOS'da?

Son düzenleme:

OpenCore USB olmadan Boot etmeyi hallettim. Fakat şimdi daha farklı bir sorum olacak sizlere; macOS içinden Windows 10 USB'si nasıl yapabilirim? Yardımcı bir program var mıdır Rufus vs. gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı