İlkokulda ne tür etkinlikler yapmak isterdiniz?

Aqff

Hectopat
İyi günler arkadaşlar. PDR son sınıf öğrencisi olarak bu yıl stajlarımız başladı. Bana ilkokul denk geldi ve bu dönem boyunca çeşitli etkinlikler, çalışmalar yapacağız. Sizler ilkokul döneminizde neler yapmak isterdiniz? Keşke şunu yapsaydık çok güzel olurdu dediğiniz etkinlikler var mıdır? İlkokul döneminize dönecek olsaydınız bir rehber öğretmenden nasıl etkinlikler, nasıl çalışmalar yapmalarını isterdiniz?

O günlere dönecek olsam, bu zamandaki gibi olmasını istemezdim. Etkinlik falan yoktu bizde. Küçük bir ilçede en fazla yaptığımız etkinlik her sene sonunda baharın gelmesiyle tüm okulca pikniğe gitmekti. Çok güzel günlerdi. Hatırlamama vesile olduğun için teşekkür ederim.

O günlere dönecek olsam, bu zamandaki gibi olmasını istemezdim. Etkinlik falan yoktu bizde. Küçük bir ilçede en fazla yaptığımız etkinlik her sene sonunda baharın gelmesiyle tüm okulca pikniğe gitmekti. Çok güzel günlerdi. Hatırlamama vesile olduğun için teşekkür ederim.
Rica ederim. Etkinlikten kastım sadece gezi, oyun vs. değil. Her türlü etkinlik olabilir. Belirli çalışmalar yapacağız zaten bunların yanında çocukların sıkılmayacağı ve işlevsel etkinlikler yapmak istiyorum. Öneriniz varsa beklerim.

Teknofest veya elektronik cihazlar ile ilgili bir festivale götürülmek isterdim açıkçası. Yani günümüzde 16 17 yaşına gelmiş parası olupta bilgisayar kullanmasını bilmeyen kızlar ve erkekler var.

Çocukların yeteneğini ve ilgisini açığa çıkaracak etkinlikler yaparsanız, onlara hobi ve meslek hayalleri konusunda fikir aşılamış olursunuz. Gelecekleri açısından iyi olur. Mesela okul bahçesinde renkli taş toplatıp, bu taşların özelliğini basitçe anlatabilirsiniz. Aralarından jeolojiye ilgisi olan çıkabilir.

Onlara müzik aletlerini tanıtıp, göremeyecekleri alanda çalarak bilmelerini isteyebilirsiniz. Yaşa göre zorluk derecesi ayarlanabilir. Müzik kulağı ve yeteneği olan öğrenciler bu şekilde açığa çıkar.

Kedi, köpek gibi hayvanları tanıtıp ilgilerini çekecek özelliklerini anlatabilirsiniz. Hem hayvan sevgisi de aşılanmış olur.

Bir alan içinde ipuçları bırakılarak. Dedektiflik oyunu benzeri oyunlar da oynatılabilir.

Şeker dolu bir kutu saklanarak yine ipuçlarıyla hazine avı oynatılabilir.

Aklıma gelenler bunlar :D

TEKNOFEST veya elektronik cihazlar ile ilgili bir festivale götürülmek isterdim açıkçası. Yani günümüzde 16 17 yaşına gelmiş parası olupta bilgisayar kullanmasını bilmeyen kızlar ve erkekler var.

Doğru diyorsunuz hocam not aldım.

Çocukların yeteneğini ve ilgisini açığa çıkaracak etkinlikler yaparsanız, onlara hobi ve meslek hayalleri konusunda fikir aşılamış olursunuz. Gelecekleri açısından iyi olur. Mesela okul bahçesinde renkli taş toplatıp, bu taşların özelliğini basitçe anlatabilirsiniz. Aralarından jeolojiye ilgisi olan çıkabilir.

Onlara müzik aletlerini tanıtıp, göremeyecekleri alanda çalarak bilmelerini isteyebilirsiniz. Yaşa göre zorluk derecesi ayarlanabilir. Müzik kulağı ve yeteneği olan öğrenciler bu şekilde açığa çıkar.

Kedi, köpek gibi hayvanları tanıtıp ilgilerini çekecek özelliklerini anlatabilirsiniz. Hem hayvan sevgisi de aşılanmış olur.

Bir alan içinde ipuçları bırakılarak. Dedektiflik oyunu benzeri oyunlar da oynatılabilir.

Şeker dolu bir kutu saklanarak yine ipuçlarıyla hazine AVI oynatılabilir.

Aklıma gelenler bunlar :D

Çok güzel saymışsınız. Teşekkür ediyorum önerileriniz için. Dahası gelirse aklınıza yazabilirsiniz önümüzde koca 1 yıl var :D

Yeni konular

Geri
Yukarı