illedelinux Openbox kalıbı güncellendi

Debian tabanlı kendi ISO kalıbını çıkaranlara dağıtım demeyin artık. Sadece Debian'ı kuruyor, özelleştiriyor ve SystemBack ile ISO kalıbı çıkarıyor. Piyasada bu kadar dağıtım olmasının da sebebi bu.

Debian tabanlı kendi ISO kalıbını çıkaranlara dağıtım demeyin artık. Sadece Debian'ı kuruyor, özelleştiriyor ve systemback ile ISO kalıbı çıkarıyor. Piyasada bu kadar dağıtım olmasının da sebebi bu.

Yıllardır bu iş ile uğraşmış, ve kendisi de bir şeyler yapmak için çabalamış ve çabalıyor da. Bir de bu yaşlarda adamlar okey oynarken, İlledelinux dağıtım ile ilgileniyor.

Yıllardır bu iş ile uğraşmış, ve kendisi de bir şeyler yapmak için çabalamış ve çabalıyor da. Bir de bu yaşlarda adamlar okey oynarken, İlledelinux dağıtım ile ilgileniyor.
System Back ile dağıtım oluşturuluyorsa bu OpenBox, LXDE gibi masaüstü ortamlarına küfür etkisi yaratır. Buna dağıtım denmez. Kalıp ya da oturum denir. Linux konusundaki bilgisi ise aşikar zaten. Ben de severim kendisini.

Debian tabanlı kendi ISO kalıbını çıkaranlara dağıtım demeyin artık. Sadece Debian'ı kuruyor, özelleştiriyor ve SystemBack ile ISO kalıbı çıkarıyor. Piyasada bu kadar dağıtım olmasının da sebebi bu.
Genelde hobi amaçlı distro yapan kişilerin veya çekirdek vs. derleyip uğraşmak istemeyen kişilerin tercihi Debian'dan yana oluyor. Tekelleştirme gibi oluyor biraz ama arz/talep meselesi açıkçası.

Genelde hobi amaçlı distro yapan kişilerin veya çekirdek vs. derleyip uğraşmak istemeyen kişilerin tercihi Debian'dan yana oluyor. Tekelleştirme gibi oluyor biraz ama arz/talep meselesi açıkçası.
Kesinlikle. Burada "Dağıtım" olarak nitelendireceğim tek yerli dağıtım ArchMan'dir. Ekip kısıtlı olmasına rağmen muhteşem bir iş başarmışlar.

Asıl burada olması gereken kişi(@illedelinux ) yok maalesef. Bazı değerli (!) üyelerimiz sağolsun forumun en deneyimlilerinden @illedelinux abimizi kaybettik. Umarım yaptıklarından gurur duyuyorlardır.
Asıl burada olması gereken kişi(@illedelinux ) yok maalesef. Bazı değerli (!) üyelerimiz sağolsun forumun en deneyimlilerinden @illedelinux abimizi kaybettik. Umarım yaptıklarından gurur duyuyorlardır.
Hatta bir şeyi anlatırken açık anlatayım.
Bu duruma @gen2 Ve @Arda KC sebep oldu. @illedelinux 'tan çok şey öğrenmiştik ki öğreniyorduk. Fakat sizin sayenizde artık forumun en değerli üyelerinden biri yok. Size sinirliyim çünkü gerçekten tek amacı insanları bilgilendirmek ve deneyimlerini paylaşmak olan bir kişiyi sizin yüzünüzden kaybettik. Sizden özür bekliyorum. Lütfen özür dileyin @gen2 ve @Arda KC hem @illedelinux 'tan hem bizden.

Yeni konular

Geri
Yukarı