Illustrator CC 2019 Seçilen Objenin Rengini CMYK'ya Çevirme

grafikibrahim24

Decapat
Resimde gördüğünüz gibi, hazır bir vektörel çizim indirdim. Bu çizim RGB diyelim. Bunu nasıl CMYK'ya çevirebilirim?

NOT: Sayfa ayarını CMYK yapmaktan bahsetmiyorum, sadece seçtiğim objenin rengini CMYK'ya çevirmek istiyorum.

1543010142488.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki işine yarar, objeyi başka bir yerde CMYK yapıp oradan buraya aktarsan ne olur ?

Belki işine yarar, objeyi başka bir yerde CMYK yapıp oradan buraya aktarsan ne olur ?

Dostum ben eski Corel kullanıcısıyım. Corelde çok kolay bir şekilde yapılıyor zaten bu ama Illustrator'e yöneldiğim için öğrenmeye çalışıyorum. Illustrator'de nasıl yapıldığını bulmam lazım.
Teşekkürler

1. Dosya > Belge Renk Modu > CMYK Renk veya RGB Renk'i seçin.

2. Renk modu değişikliği yapacağın objeleri seçtikten sonra renk paletini aç ve aşağıdaki adımları izle.

Dosya Ekleri

• 01.jpg
    01.jpg
    11,3 KB · Görüntüleme: 756
  • 02.jpg
    02.jpg
    36,9 KB · Görüntüleme: 735
  • 03.jpg
    03.jpg
    38,3 KB · Görüntüleme: 753
Son düzenleme:
1. Dosya > Belge Renk Modu > CMYK Renk veya RGB Renk'i seçin.

2. Renk modu değişikliği yapacağın objeleri seçtikten sonra renk paletini aç ve aşağıdaki adımları izle.

Öncelikle çok teşekkür ederim aradığım şey buydu ama bir sorun var.
Grup halindeki (Clipping Mask Yapılmış) objelerde işlem gerçekleşmiyor. Resimdeki gibi tıklanmıyor.
Illustrator hazır vektörel çalışmalarının bir çoğunda da Clipping Mask var
Bunu nasıl hallederim

1543142970743.png

Öncelikle çok teşekkür ederim aradığım şey buydu ama bir sorun var.
Grup halindeki (Clipping Mask Yapılmış) objelerde işlem gerçekleşmiyor. Resimdeki gibi tıklanmıyor.
Illustrator hazır vektörel çalışmalarının bir çoğunda da Clipping Mask var
Bunu nasıl hallederim

Eki Görüntüle 346493

O vektörel dosyayı ai uzantısı ile bana atarsan bir bakarım.

Dosya Ekleri

• Başlıksız-1.jpg
    Başlıksız-1.jpg
    187,2 KB · Görüntüleme: 545
  • Başlıksız-1.jpg
    Başlıksız-1.jpg
    146,5 KB · Görüntüleme: 444
Bütün katmanların clipping masklı olarak çıkmasının sebebi sürümden kaynaklıdır. O yüzden indirirken ai uzantılı değil eps uzantılı dosyaları indirmek sağlıklı olacaktır. Degradeli çalışmalarda mask bozulduğunda ortaya katman şeklinde görüntü çıkar. Manuel olarak şekli tekrar çizip degradeyi vermek gerekir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı