Illustrator İngilizce mi yoksa Türkçe mi Kullanılmalı?

grafikibrahim24

Decapat
Adobe Illustrator programında yeni sayılırım.
Programı iyi kötü çözdüm denilebilir fakat henüz tam manası ile hakim olmadım.

Biliyorum ki eğer programa İngilizce alışırsam Türkçe kullanmakta zorluk yaşarım. Aynı şekilde de Türkçeye alışırsam ingilizcede zorluk yaşarım.
Benim gönlüm Türkçe kullanmaya alışmaktan yana fakat internetten şu nasıl yapılıyor diye bir video izlemeye kalksam veya farklı bir şeye baksam genellikle İngilizce gösteriliyor. Bu sebepten tereddütte kaldım. Siz ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Photoshop'u Türkçe kullanan birisi olarak İngilizce kullanmanı öneririm. Maalesef günümüzde her programın Türkçe dil desteği yok. Diğer programlarda zorluk çekebilirsin.
(Maalesef ben bu durumdayım)

Şu anda istesekte istemesekte ingilizce'den bağımsız hareket edemiyoruz maalesef. O yüzden bence programları ingilizce kullanmak en azından aşinalık ve öğrenme açısından yararlı olacaktır. Bir de dediğiniz konu var tabiki, ingilizce kaynak bulmak daha kolay olabiliyor.

Türkçe desteği her oyun ve uygulamalarda malesef yok, yaygın değil. Bu ve buna benzer şeylerde biraz kasıp ingilizce olarak öğrendiğimiz zaman daha rahat edebiliyoruz. Öğrenmek için, bi hata ile karşılaştığımız an yardımcı metinler, videolar genellikle ingilizce, ingilizce olarak öğrenip kullanmanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı