İllustrator logo tasarımını dışa aktarım sonrası renklerin değişmesi

freely

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Teknikeri
İllustrator'de amatör olarak logo tasarımlarıyla uğraşıyorum. Sıkıntım şu ki yaptığım logoyu JPEG, PNG gibi formatlarda kaydettiğim zaman önizlemeler de dahil renkler düzgün görünürken telefonda ve bir siteye yükleyip başka bilgisayarlardan görüntülediğimde renk tonlarında farklılık oluyor. Örneğin 4 renk bir tasarımda 3 renk normalken 1 renk olması gerekenden daha açık renkte görünüyor. Umarım sıkıntımı anlatabilmişimdir. Bu tarz konularla ilgilenen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
İllustrator'de amatör olarak logo tasarımlarıyla uğraşıyorum. Sıkıntım şu ki yaptığım logoyu JPEG, PNG gibi formatlarda kaydettiğim zaman önizlemeler de dahil renkler düzgün görünürken telefonda ve bir siteye yükleyip başka bilgisayarlardan görüntülediğimde renk tonlarında farklılık oluyor. Örneğin 4 renk bir tasarımda 3 renk normalken 1 renk olması gerekenden daha açık renkte görünüyor. Umarım sıkıntımı anlatabilmişimdir. Bu tarz konularla ilgilenen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. İyi sosyaller.
Bildiğim kadarıyla İnternet'de ki renk kodları farklı. Bu yüzden renklerin farklı gözükmesi ile karşılaşıyor olabilirsin.

Bildiğim kadarıyla İnternet'de ki renk kodları farklı. Bu yüzden renklerin farklı gözükmesi ile karşılaşıyor olabilirsin.

Web renklerini içeren bir renk paleti var. Heralde onun dışına çıktım. Benim verdiğim renge yakın bir renk gösteriyor. Yardımın için teşekkür ederim.

Arkadaşlar doğru noktalara değinmiş, şunu da unutmamak gerek; her ekranın renk gösterme kapasitesi aynı değil. Biri daha doğru gösterir, diğeri renkleri çarpıtabilir. Yaptığınız çalışmada hiçbir sorun olmasa bile, görüntüleyen kişinin ancak ekran kalitesi kadar iyidir çalışmanız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı