Illustrator'de Çözünürlük Nasıl Düşürülür?

otm

Kilopat
Şu an çalışmamın boyutu yaklaşık 1m x 1.5m gibi. Ancak iş icabı bunu düşürmem gerekiyor. Aynı zamanda görsellerimin de aynı ölçüde ufalması gerekiyor. Nasıl yapabilirim?
Düzenleme: Kıvrımlı broşürler tam olarak nasıl hazırlanıyor?

Son düzenleme:
Şu an çalışmamın boyutu yaklaşık 1m x 1.5m gibi. Ancak iş icabı bunu düşürmem gerekiyor. Aynı zamanda görsellerimin de aynı ölçüde ufalması gerekiyor. Nasıl yapabilirim?
Düzenleme: Kıvrımlı broşürler tam olarak nasıl hazırlanıyor?
Photoshop´ta olan bir yöntem var, ilk olarak dosyayı açın ardından sol üstten yeni dosyaya basıp istediğiniz ölçüdeyi yeni dosyayı açın ve halihazırdaki dosyayı tüm hatlarını seçmiş durumdayken yeni dosyaya atın. Eğer olursa bildirirseniz sevinirim :)

Photoshop´ta olan bir yöntem var, ilk olarak dosyayı açın ardından sol üstten yeni dosyaya basıp istediğiniz ölçüdeyi yeni dosyayı açın ve halihazırdaki dosyayı tüm hatlarını seçmiş durumdayken yeni dosyaya atın. Eğer olursa bildirirseniz sevinirim :)
Hocam dediğiniz gibi şöyle bir durum oluyor. Bazı nesneler orjinal büyüklükte geliyor. Bazıları ise eşit orantıda küçülüyor. Yani bir tutarsızlık oluyor. Mesela PS'de Image Size kısmında resmin her şeyini aynı oranda küçültebiliyorsun. Bunda o alternatif yok ve de küçültmeye çalıştığımda bazı objeler aynı oranda küçülmüyor. O küçülmeyenlere örnek olarak mesela: bir çizgi ve ona stroke verdim. Stroke diyelim ki 5 pt. Resmi 1/5 oranında küçültünce o punto değeri 5 olarak geliyor ve kocaman duruyor.
Anlatabildim mi bilmiyorum ama durum bu şekilde. :D

Hocam dediğiniz gibi şöyle bir durum oluyor. Bazı nesneler orjinal büyüklükte geliyor. Bazıları ise eşit orantıda küçülüyor. Yani bir tutarsızlık oluyor. Mesela PS'de Image Size kısmında resmin her şeyini aynı oranda küçültebiliyorsun. Bunda o alternatif yok ve de küçültmeye çalıştığımda bazı objeler aynı oradan küçülmüyor. O küçülmeyenlere örnek olarak mesela: bir çizgi ve ona stroke verdim. Stroke diyelim ki 5 pt. Resmi 1/5 oranında küçültünce o punto değeri 5 olarak geliyor ve kocaman duruyor.
Anlatabildim mi bilmiyorum ama durum bu şekilde. :D
Hmm... Yardımcı olamadığım için üzüldüm ama inşaallah çözümünü bulursunuz.

1. Photoshop'da Görüntü/Görüntü boyutunu tıklayarak istediğiniz boyutu yazıp onaylayın.
2. Dosya/Dışa Aktar/Web için dışa aktar' a tıklayıp açılan sayfanın sağ bölümünden renk ayarını (0-256 arasıdır) düşürün, boyut düşecektir.

Bunların ikisinide uygulayın.

1. Photoshop'da Görüntü/Görüntü boyutunu tıklayarak istediğiniz boyutu yazıp onaylayın.
2. Dosya/Dışa Aktar/Web için dışa aktar' a tıklayıp açılan sayfanın sağ bölümünden renk ayarını (0-256 arasıdır) düşürün, boyut düşecektir.

Bunların ikisinide uygulayın.
Photoshop'ta değil, Illustrator'de olacak hocam. Bir de boyut derken aslında ölçekten bahsediyorum. Şimdi tuval boyutu 1000x1000 ise ben bunu 200x200 yapmak istiyorum.

Photoshop'ta değil, Illustrator'de olacak hocam. Bir de boyut derken aslında ölçekten bahsediyorum. Şimdi tuval boyutu 1000x1000 ise ben bunu 200x200 yapmak istiyorum.

Dosya/Dışa Aktar/Web için dışa aktar' a tıklayıp açılan sayfada aşağıdaki resimde işaretlediğim yerlerin ayarları ile istediğin boyuta gelene kadar değiştir.

Edit: Tuval büyük resim küçükse çalışma yüzeyi aracı (Shift+O tuşlarına birlikte bas) ile tuvalı köşelerinden tutarak resmin sınırlarına kadar getir.

12121.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı