iloome.com'dan Ayrıntılı Alışveriş Rehberi

Raydric

Kilopat
Makaleler
7
Yer
İstanbul
Selam arkadaşlar, Amazon.com rehberinden sonra alışveriş yaptığım bir diğer başka yurt dışı alışveriş sitesinin de rehberini yapmak istedim. Bu ekran koruyucuyu bilenler vardır, Türkiye'den özellikle Iphone 6 ve 6+ için köşeleri olduğu için tercih ediliyor. Umarım bu konudan yararlanabilirsiniz ancak şunu belirtmek isterim, konu uzun diye okumayıp direk hazır cevap almaya kalkışan kişileri şikayet edeceğim. Eğer eksik bir şey varsa yorum olarak belirtebilir ve önerilerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.

İçindekiler:

1.
Üyelik işlemleri ve Sipariş
2. Kargo aşamalarını görmek
3. Ek

! Gireceğiniz hesap bilgileri yani adresiniz, kart bilgileriniz vs. doğru olmalı ve bilgilerinizi girerken Türkçe karakter (ö,ç,ğ,i,ş) kullanmamalısınız. Örneğin adres olarak, Kusak Mahallesi Karanlik Sokak No:1

1. Üyelik işlemleri ve Sipariş

Üye olmakla başlayalım. Öncelikle iloome.com sitesine girelim ve yukarıdan "New Customer?" yazısına tıklayarak üye olma işlemlerine başlayalım. Gerekli yerleri yazıldığı gibi doldurduktan sonra "Create A New Account" yazısına basarak işlemi tamamlayalım.

1.jpg

Daha sonra alacağımız ürünün sayfasına gelelim ve "Add To Cart" yazısına tıkladıktan sonra sağ tarafta açılan pencereden "Checkout" yazısına tıklayarak ilerleyelim.

2.jpg

"Proceed To Checkout" diyerek devam edelim.

3.jpg

Adres bilgilerimizi yazmamız istenecek. Bu bölümde boşlukları gerekli şekilde dolduralım ve "Continue" diyerek devam edelim.

4.jpg

Şimdi ise kart bilgilerimizi girmemiz istenecek. Bu bölümü de gerekli şekilde dolduralım fakat şöyle bir şey var, ön ödemeli kartlar sitede kullanılmamaktadır. Örneğin Enpara vs. "Continue" diyerek devam edelim.

5.jpg

Burada işlemimizin son hali görülmektedir. Ödeyeceğiz tutar "Ordel Total:" kısmında yazan tutardır. "Place Order" diyerek siparişimizi oluşturmuş olalım.

6.jpg

2. Kargo aşamalarını görmek

"Your Account" yazısına tıkladıktan sonra "Track Packages" tıklayalım ve ilerleyelim.

7.jpg

Eğer henüz siparişiniz kargoya verilmediyse "Track Your Package" yazısı çıkmayacaktır, o yüzden garipsemeyin. Eğer sipariş özetinizi görmek isterseniz "View Order" yazısına tıklayın veya kargonuzun aşamalarını görmek isterseniz "Track Your Package" yazısına tıklayalım.

8.jpg

Kargo takip numaranız ile USPS sitesinden de kargonuzu takip edebilirsiniz.

9.jpg

Arkadaşlar burada şöyle bir bilgi vereyim. Ürün benim bugün saat 12-13 sıralarında elime geçti fakat ben sabah 7 gibi kargomun aşamalarına bakmıştım ve hala ülkeye girip yapmamış ve yolda gözüküyordu, bu yüzden bugün geleceğini hiç zannetmiyordum. Hatta şuan bile hala kargo aşamalarım aynı 2 aşamalı olarak yolda gözüküyor. Buradan şunu anladım ki USPS sitesi güncellemeyi yapmıyor, yani bi anda kapınız çalabilir. Buna karşılık ufak bir araştırmayla da şu yöntemi buldum, USPS ürünü ülkeye soktuğunda kargoyu PTT'ye veriyormuş. Bu sayede ürününün takip numarasını PTT sitesinden aratırsanız ürününüz ülkeye girmiş ise ülkedeki aşamalarını görebilirsiniz. Benim ürünüm 10-20 gün içinde denmesine rağmen daha erken geldi, hatta sürpriz oldu diyebilirim. Ancak maksimum 20 gün içerisinde ürün elinizde olabilir.

10.jpg

3. Ek

Buda benim almış olduğum iloome iPhone 6 4.7" Screen Protector (Onyx Black) - Premium Tempered Glass : iPhone ürünün fotoğrafları. Ben Iphone 6'yı Mayıs ayının başında alacağım için önceden getirdim her şey hazır olmuş olsun diye o sebepten dolayı telefon üzerinde fotoğraflarını atamıyorum. İleride kullanımım ile ilgili görüşlerimi de paylaşırım fakat şimdilik bu kadar.

IP6I1.jpg
IP6I2.jpg
IP6I3.jpg
IP6I4.jpg
IP6I5.jpg
IP6I6.jpg

Çok teşekkürler hocam, elinize sağlık rehber için. Ekran koruyucu hakkında ki düşünceleriniz nelerdir, biraz bahseder misiniz?

Hocam konu içeriğinde bahsettiğim gibi henüz telefona sahip olmadığım için üzerinde kullanmadım o sebepten dolayı yorumlarım ve fotoğraflarım biraz az fakat dışını biraz inceledim gerçekten yapısı sağlam ve kaliteli. Zaten çok araştırarak satın almıştım, genel olarak diğer kişilerinde söylediği yağ tutmadığı, parmak izi tutmadığı, ekranın kendi camı gibi bir his vermesi ve dayanıklı olmasıyla beraber köşelerinin de kapalı olmasıydı. Bazı kılıfların köşeleri sıktığından dolayı ekran koruyucunun telefonun üzerinden çıkması fakat alacağım kılıf sıkmadığından dolayı gönül rahatlığıyla siparişimi verip bu ekran koruyucuyu satın alabildim. Ek olarak bir diğer problem ise ekranın köşeleri oval olduğundan dolayı en aşağı köşe kısmında çok hafif bir havada kalma oluyormuş fakat fark edilmemekle beraber uzun süre sonra orası tozla dolabiliyor, ince biz bez gibi bir şeyle temizlenilebiliyormuş.

Peki hocam, bu ayın sonuna bende alıyorum inşallah. G3 için 2 adet alacağım toplam 165 lira civarına gelecek sanırım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı