iMac 2007 BIOS'a girmiyor

huseyinguresci

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde 1 tane iMac mid 2007 var. Ben buna Windows 10 yükleyeceğim USB hazır ama bir türlü boot menüsü gelmiyor. Cihaza Windows klavyesi takılı. Alt tuşuna basılı kalıyorum. Ekrana bir türlü USB seçecegim kısım gelmiyor. Onu sonra bari dedim reset atayım. Windows + r tuşuna basıyorum resetleme yapacagım yer gelmiyor. Direk cihaz kendini açıyor. Sadece bunun sıkıntısı nedir? Başka bir yöntemi var mı ne yapmam lazım?

Arkadaşlar elimde 1 tane iMac mid 2007 var. Ben buna Windows 10 yükleyeceğim USB hazır ama bir türlü boot menüsü gelmiyor. Cihaza Windows klavyesi takılı. Alt tuşuna basılı kalıyorum. Ekrana bir türlü USB seçecegim kısım gelmiyor. Onu sonra bari dedim reset atayım. Windows + r tuşuna basıyorum resetleme yapacagım yer gelmiyor. Direk cihaz kendini açıyor. Sadece bunun sıkıntısı nedir? Başka bir yöntemi var mı ne yapmam lazım?

Windows +r tuşu benim bildiğim kadarıyla yeni iiletim sistemlerinde geçerli winfows +s tuşınu deneyin bir de.

Windows +r tuşu benim bildiğim kadarıyla yeni iiletim sistemlerinde geçerli winfows +s tuşınu deneyin bir de.

Hocam bunu deneyebilirsiniz sıfırlamak istiyorsanız videosu var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam yapabilsem yapacağım Windows klavye var iMac cihazda hiçbir şekilde boot menüsü ya da BIOS'a giremiyorum tabii MacOS'ta adları farklı bunların hocam işte dediğim gibi bir türlü giremiyorum Apple destekle mesajlaştım bana sizin dediginizin aynısı söylerek tuşlara basın dedi bende dedim uygulamadım ama bir türlü girmiyor o zaman dedi Mac klavye almanız lazım dedi düşünüyorumda hocam başka yolu var mı diye bilmiyorum bir de MacOS'a çok hakimde değilim ne yapacagımı anlayamadım hard diski kolay çıkabilse söküp işimi haleder geri takardım ama elimde şu an sökebilecegim fazla ekipman yok.

Hocam yapabilsem yapacağım Windows klavye var iMac cihazda hiçbir şekilde boot menüsü ya da BIOS'a giremiyorum tabii MacOS'ta adları farklı bunların hocam işte dediğim gibi bir türlü giremiyorum Apple destekle mesajlaştım bana sizin dediginizin aynısı söylerek tuşlara basın dedi bende dedim uygulamadım ama bir türlü girmiyor o zaman dedi Mac klavye almanız lazım dedi düşünüyorumda hocam başka yolu var mı diye bilmiyorum bir de MacOS'a çok hakimde değilim ne yapacagımı anlayamadım hard diski kolay çıkabilse söküp işimi haleder geri takardım ama elimde şu an sökebilecegim fazla ekipman yok.
Hocam yeni klavye almanıza gerek yok normalde Windows +r tuşuna basınca komut sayfası gibi bir yere açılıyor oradan da sıfırlayabilirsiniz videoda gözüküyor sanırsam reboot komutu ile idi ama bilgisayarın başlangıçından boot ekranına kadar basılı tutun olması gerek.

Hocam yeni klavye almanıza gerek yok normalde Windows +r tuşuna basınca komut sayfası gibi bir yere açılıyor oradan da sıfırlayabilirsiniz videoda gözüküyor sanırsam reboot komutu ile idi ama bilgisayarın başlangıçından boot ekranına kadar basılı tutun olması gerek.

Hocam bilgisayarcıyım aslında ben çalışmıyorum ama biliyorum böyle şeyleri basılı kalma ragmen tam ayarlı şekilde bir türlü girmiyor bugün Apple destekle konuştum bana dediler cihazda iPhone mu bul açıksa girmez ya da Mac klavye ile girebilirsiniz dedi konuştuk biraz daha dedim cihazda macOS X 10.5.8 var evet bundan da girmiyebilir dedi eski sürüm bana mail atılar El Capitan 10.11 indirin günceleyin dediler bu sefer Safari Hotmail'e girmiyor Apple'ın kendi sitesinde girmiyor indirmem için Apple'daki arkadaş beniöde elimden gelen bir şey yom dedi eski sürüm sonra başka Mac'le indirin dedi dedim yok yanımda Mac Windows'la olur mu olmaz dendi sonra da en son El Capitan indirdim Windows'tan USB'ye atıp öyle bir güncelleme yapmaya çalışacağım hocam zaten güncelleme olursa sıkıntsız yüklersiniz dediler Windows boot camp ile.

Hocam merhaba alt tuşuna basılı şekilde USB görmesi için bastım bu sefer şifre istedi hiçbir şekilde masaüstünde erişemez oldum kilitli kaldı cihaz Windows klavye ile de giremiyorum ayarlara şöyle bir düşüncem var hocam daha önce bunu hiç yapmadım diyorum ki içindeki hard diski söküp kasaya takıp Windows 10 yükleyip geri IMac'e taksam çalışır mı çalışmazmı bilgisayarcının biri bana dedi ki yüklesen taksan desteklemez çalışmaz çalışa bile hoparlör ya da başka şeyleri çalışmaz dedi bunun tam dogru olanı ne hocam daha önce hiç böyle bir şey görmedim duymadım ben siz biliyorsanız yazıp yardımcı olur musunuz bana.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı