iMac 21.5 Intel Iris Pro Oyun Performansı Nasıldır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

YKTYN

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben biraz oyun manyağıyım (aslında, bayağı fazla). iMac 21.5 (2.7 GHz i5, Çift slot 4x2 GB RAM, 1 TB HDD 7200 RPM, İntel Iris Pro) yani tam olarak bi' iş canavarı, 3,449 TL’ye aldım. Neden ? Çok güzel bir görünümü var. Sonuçta elma yani. Bunun yerine MSI GT60 2OD-026US 15.6 de alabilirdim ama almadım. (Kim Nvidia GTX780M’de 1920x1080 ultra grafiklerde bi oyun oynamak istemez ki) sebebi XBOX One'ımın olmasıydı, Ona bayağı oyun aldım. Hani sonuçta new gen. konsol en az 30 FPS oynatması lazım. Öyle de mesela Forza Motorsport 5 1080p 60 FPS. Neyse sorum şu: iMac alarak iyi etmiş miyim? Bi' kaç oyun denemesi yaptığımda yine de (İşlemci sağ ola çünkü ekran kartından pek bir şey beklemem o iMac'te. İşlemci oyunlarda ekran kartından daha fazla işe yarıyor gibi.) BF4 High 30 FPS’yi gördüğümü söyleyebilirim.

Mac’ler hiçbir zaman “oyun manyakları” için uygun sistemler olmadı. Aldığın cihazda Intel Iris Pro olması iyi. En azından GT 740M’e eşit olan bu GPU ile birçok oyunu oynayabilirsin. Tabi şöyle fak bir sorun var. Her yıl PC için 100 oyun çıkıyorsa konsol için 25, Mac için 10 oyun çıkıyor. Şimdilik durum bu. Yani güzel cihaz, güle güle kullan fakat oyun konusunda seçeneklerin kısıtlı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı