iMac 8.1 kurulumda "this item is temporarily unavailable" hatası

jevenil

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Tanıdığımızdan dükkana öyle kullanmalık bir iMac 8.1 aldım. 2009 versiyonu sanırım. Donanımı şu şekilde:

iMac 8.1 macOS X
Intel Core Duo 2
4 GB RAM.
128MB ekran kartı.

Ben bu bilgisayara format atmayı denedim. CMD+r ile girilen Utilities'ten her şeyi yaptım, diski sıfırladım. Sonrasında kuruluma geçecektim. İnternet bağlantısı istedi benden. Ethernet kablosunu taktım. Kuruluma devam ediyordum ki benden Apple ID girmemi istedi. Önce kendi Apple ID'mi girmeye çalıştım. Telefonuma iki faktörlü onay kodu geliyordu fakat kurulum esnasında onu gireceğim bir kutucuk çıkmıyordu. Bu yüzden yeni bir Apple ID oluşturdum. Onunla iki faktörlü istemeden giriş yapıp kurmayı denedim. Fakat o da olmadı. Bu sefer de "this item is temporarily unavailable" diyor. Anladığım kadarıyla bu macOS X'i Apple Store'den falan çekmeye çalışıyor ama Apple Store'de bulunmuyor tahminimce.

Windows kurayım dedim, Windows'u kuramadım, beceremedim. Hard diski çıkartım Windows kurup tekrar takayım dedim bu arkadaşın sökülmesi bayağı zor gibi, ekranını vakkumla çıkartmak falan gerekiyor sanırım. O işe de girmek istemedim.

Ne yapmalıyım şu an? Bana bir çözüm sunabilir misiniz?

Geri
Yukarı