Çözüldü iMac Boot etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

candumann

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Uşak
Merhaba üstadlar. Elimde bir iMac A1311 var. Cihaz Yosemite üzerinden H.Sierra güncellemesi sırasında söndü. Power buton basıyorum, başlangıç sesi geliyor, arkasından bir klasör üzerinde yanıp sönen soru işareti ile karşılaşıyorum.

Command + R
Option + Command + R
Shift + Option + Command + R

kombinasyonlarına hiç bir tepki vermiyor. Dönüp dolaşıp aynı ekrana geliyor. NVRAM reset yapıyorum, fayda etmiyor. Ön paneli açıp HDD söktüm, Windows'da kontrol ettim, disk çalışıyor. Elimde başka bir Mac olmadığı için Yosemite dmg indirip Transmac ile bir USB belleğe restore ettim. Ama Option tuşu ile açtığımda da USB belleği görmüyor. Beyaz ekran üzerinde sadece mouse işaretçisi belirip öyle kalıyor. Ne HDD ne USB.

Sizin yardımcı olabileceğiniz bir konu var mı?

Ayrıca indirmiş olabileceğim DMG dosyasının x86 cihazlar için olabileceği de aklıma geliyor. Belki o yüzden görmüyordur diye ama emin değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız imajdan dolayı bir problem olabilir. Direk High Sierra imajı ile de kurulum yapabilirsiniz. Bir de öyle deneyin.

Kullandığınız imajdan dolayı bir problem olabilir. Direk High Sierra imajı ile de kurulum yapabilirsiniz. Bir de öyle deneyin.

Sağlam imaj bulamadım hocam, verebileceğiniz link var mıdır? Buradaki h.sierra imajını indirdim. clover ekranını görüntüledim. Ama buda sadece x86 için sanırım, maclere kurulmuyor. Devam edemiyorum.

@candumann
İmajımızı yazdırdıktan sonra FAT32 bölümününü biçimlendirdiğinizde CLOVER yanei PC kısmı gitmiş olacaktır. :)

Eyvallah hocam, teşekkürler. Dediğiniz gibi cloveri sildim. Bu seferde apple logosu görünüyor, altında bir yükleme çubuğu çıkıyor. 2 sn sonra reset atıyor :) Birde sierrayı indirip deneyeyim o halde.
Üstadlar, sıkıntı indirmiş olduğum imajlardan kaynaklı imiş. Yaklaşık 130GB'lik indirme sonunda çalışan bir imaj buldum, yosemite üzerinden yüklemeyi sağlayarak problemi giderdim. Desteğiniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı