iMac HDD değişimi sonrası macOS nasıl kurulur?

• Konuyu başlatan Emyr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 3B

Emyr

Hectopat
Merhabalar, bugün elimde bulunan eski 2009 mid 20 inç iMac'in hard diskini değiştirdim, macOS yazılımını nasıl sıfırdan kurabilirim anlatabilecek biri varsa sevinirim iyi günler.

Merhabalar, bugün elimde bulunan eski 2009 mid 20 inç iMac'in hard diskini değiştirdim, macOS yazılımını nasıl sıfırdan kurabilirim anlatabilecek biri varsa sevinirim iyi günler.
  • Forumdaki El Capitan imajını USB içine yazdır.
  • Mac'inizi açtıktan veya yeniden başlattıktan hemen sonra Option (Alt) ⌥ tuşunu basılı tutun.
  • Bilgisayarı başlatabilen disk bölümlerinizi gösteren koyu bir ekran gördüğünüzde Option tuşunu bırakın. (Bildiğim kadarıyla eski iMaclerde koyu bir ekran olmuyor ama yinede koyu bir ekran gelirse şaşırma.)
  • Bilgisayarı başlatabilen yükleyicinin bulunduğu disk bölümünü seçin. Ardından, yukarı oku tıklayın veya Return tuşuna basın. (Clover logosu olanını değil.)
  • İstenirse dilinizi seçin.
  • İzlenceler penceresinde macOS Yükle (veya OS X Yükle) öğesini seçin, Sürdür'ü tıklayın ve ekrandaki yönergeleri izleyin.

• Forumdaki El Capitan imajını USB içine yazdır.
  • Mac'inizi açtıktan veya yeniden başlattıktan hemen sonra option (alt) ⌥ tuşunu basılı tutun.
  • Bilgisayarı başlatabilen disk bölümlerinizi gösteren koyu bir ekran gördüğünüzde option tuşunu bırakın. (bildiğim kadarıyla eski IMac'lerde koyu bir ekran olmuyor ama yine de koyu bir ekran gelirse şaşırma.)
  • Bilgisayarı başlatabilen yükleyicinin bulunduğu disk bölümünü seçin. Ardından, yukarı oku tıklayın veya return tuşuna basın. (clover logosu olanını değil.)
  • İstenirse dilinizi seçin.
  • İzlenceler penceresinde macOS yükle (veya OS X yükle) öğesini seçin, sürdür'ü tıklayın ve ekrandaki yönergeleri izleyin.

Hocam El Capitan'ı USB'ye yazdım IMac'i açarken alt tuşunu basılı tutunca beyaz bir ekran geliyor herhangi bir sürücü gözükmüyor.

Ben HDD önermem SSD taksan daha iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı