Çözüldü iMac vs MacBook Pro Donanım Farkı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Paint killer kardeşim sayesinde sorunu çözüme kavuşturduk.
Paint konusunda ısrarcıyım diyorsunuz yani:) Peki o zaman:)

Hayır Vega değil 5xx serisi bir ekran kartı olacak yeni modellerinde. Gönül Nvidia olsun isterdi ama olsun. Ayrıca unutulmaması gereken bir nokta da; Macbook ekran kartsız modelini aldım şu ekran kartı ve kutuyu da alayım takayım gibi bir düzen kuracaksanız, her ekran kartının efektif çalışmadığını unutmayın. Apple sitesinde galiba uyumlu AMD ve Nvidia kartların listesi olması lazımdı. Nvidia'da o kadar sorun yok ama AMD kartların bazı modelleri çalışıyordu sanırım bunları iyi araştırıp hareket edebilirsiniz.

Ekstra bir bilgi olarak Apple öğrenci kısmından şu an Macbook veya tablet alırsanız ücretsiz Beats kulaklık hediye ediyor sanırım öğrencilere:)

bilgisayarında hangi programları kullanıyorsun

Ben havacılık sektöründeyim ve bir kaç simülasyon programı kullanmaktayım. Bunlar açık dünya ve harita renderlama üzerine oldukları için aşırı bir tüketim yapıyorlar. Harici ekran kartı burada işimi kolaylaştırıyor. Ayrıca alüminyum kasa olması da soğutmaya katkı sağlıyor.

İmac 27" i7 4.0 ghz radeon pro 8gb modelinde karar kıldık sonunda

Ram 8gb sipariş verip kendimiz dışarıdan zamanla yükseltmek fikrindeyiz.

Özellikle paint kardeşime ilgisinden dolayı teşekkür ederim :))

Not:
Programlar gereği pralleldesktop kullanacağız performans ne olcak hayırlısı :)

Güzel günlerde kullanmanız dileği ile:) Bu arada almadan RAM ve GPU yükseltme imkanlarını sorun. RAM o kadar sorun olacağını sanmam fakat bazı Apple cihazlarda GPU değiştirme sıkıntı olabiliyor.
Parallel Desktop'a ne gerek var ki:) Boot Camp ile diski ikiye bölüp yarısına Windows kurabilirsiniz. Ben o şekilde kullanıyorum zaten.

Sağolun, ram konusunu görüştük 64 gb kadar yükseliyor. Ama ekran kartı hiç değişmiyor diye düşünüyorum sormadım ama değişmiyor sanki [emoji4]

Botcamp ayrı ayrı çalıştırıyor. Dosya aktarımı geçişler sorun olur dedik. Parallel hızlı çalışıyor demişler yabancı konularda özellikle son çıkan sürümü. Ben yinede fazlamı olur bilmem yüzde 20 düşüş bekliyorum [emoji4] performansı da türkçe bulamadık şans diyorum artık [emoji3]

Arada dalga geçiyorlar 15 bine o özellikler alınır mı kafayımı yedin diye ama ben verdiğim paranın performansını alacağımı düşünüyorum.

Güzel günlerde kullanmanız dileği ile:) Bu arada almadan RAM ve GPU yükseltme imkanlarını sorun. RAM o kadar sorun olacağını sanmam fakat bazı Apple cihazlarda GPU değiştirme sıkıntı olabiliyor.
Parallel Desktop'a ne gerek var ki:) Boot Camp ile diski ikiye bölüp yarısına Windows kurabilirsiniz. Ben o şekilde kullanıyorum zaten.

Ekran kartlarında apple yeni açıklama yapmış harici ekran kartlarını destekliyormuş artık. İleride bilmiyorum ne kadar süre sonra ihtiyaç duyulur inşallah ilk 5 yıl olmaz :)), o şekilde karşılarız.

Gpu konusunu hiç bilmiyordum bilgim yoktu görüşmedim çok iyi oldu söylediğiniz onuda araştıralım gpu tam olarak ne kadar önemli avantajı ney bilmiyorum ama...

Birçok stüdyoya Titanxp ekran kartlı workstation kasa toplayıp kurdum. Bu kadar paraya alacağınız cihazın katbe kat üstünde kasalar kurulabilir demek istemiştim.

i9 işlemcili 64 gb DDR4 ramli 12 gb GDDR5 ekran kartlı bir kasa bile olabilir.

O konuda haklısın biraz daha iyi donanımlı kasalar toplanabiliyor workstationları hesaba katmadan. Öyle araştırdık. Birazda windows kullanmak istemedik artık sorun yaşamak istemiyoruz işi şansa bırakmak istemedik. Tertipli düzenli bozulmayan sorun çıkarmayan işimizi gören pc istiyoruz. O yüzden imac e karar verdik

Kararınız üstünde çokta düşünmenize gerek yok. Zaten baş ağrıtmayacak bir sistem demişsiniz. Apple Mac ürünlerinde garanti konusun da çok hassas buda sizin için iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı