iMAC Yosemite'ye güncellerken OS X Yosemite installation error: File system verify or repair failed

Gökhan Genç

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Yatırım Danışmanı
Merhaba arkadaşlar,

iMAC ime yosemiteye güncellemeye çalışırken " OS X Yosemite installation error: File system verify or repair failed" diye bir hata mesajı alıyorum. Güncellemeyi iptal edip eski sisteme geçiş yapmanın bir yolu var mıdır?
Yardımlarınızı bekliyorum.

Aldığın hata dosya sistemi doğrulama ve onarım hatası. Diskinde problem olabilir. Ama önce iMac modelin nedir? Ve güncellemeyi hangi yöntemle yapıyorsun?

Sistem şu an açılmıyormu? Açılışta CMD+R tuşlarına aynı anda bas. Sistem Recovery Mod ile açılacak buradan disk izlencelerini aç ve disk izinlerini onarmayı dene.

Şuan sistem açılmıyor direk güncelleme işlemini yapmaya çalışıyor. CMD+R tuşları ile recovery mod açılmıyor. Tekrardan yükleme diski oluşturup öyle denemeyi düşünüyorum.

Yükleme diski oluşturmana gerek yok. Recovery Mod ile Apple Store üzerinden temiz kurulum yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı