İmam Hatip Liseleri yerine Mesleki Teknik Anadolu liseleri (nitelikli) açılsa daha iyi olmaz mı?

Mevcut muhafazakar yönetim bunun olmasını istemiyor. Çünkü ne kadar çok imam hatip açarlarsa süper güç(!) olmaya o kadar yaklaşırız zannediyorlar. Her boş araziye cami kondurmayı dindarlık zanneden bir yönetim var şu anda.

Zaten nitelikli Meslek Liseleri var ben de onlardan birinde okuyorum ve memnunum.
Bakınız:
ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
İTÜ MTAL
Ve diğer LGS ile alan meslek liseleri.

28 Şubat döneminde İmam Hatipler bitirilecek diye Meslek Liseleri de bitirildi. Eskinden meslek liselerine sınavla giriliyormuş. Sultanahmet MTAL, Haydarpaşa MTAL mesela.

Meslek liselerinin düzelmesi için eğitimin baştan değişmesi lazım. O da zor. Çünkü şu an eğitim sektöründe belli başlı çarklar dönüyor. Yoksa İstanbul bazı MTAL'deki ekipmanlar, aletler, çoğu üniversitede yoktur. Ama o ekol ve öğrenci ciddiyeti bitti işte.

Meslek liselerinin düzelmesi için eğitimin baştan değişmesi lazım. O da zor. Çünkü şu an eğitim sektöründe belli başlı çarklar dönüyor. Yoksa İstanbul bazı MTAL'deki ekipmanlar, aletler, çoğu üniversitede yoktur. Ama o ekol ve öğrenci ciddiyeti bitti işte.
Evet sınavsız alan Meslek Liselerinde hayat yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı