İmam Hatip lisesinden Anadolu'ya geçince hangi derslerden kalınıyor?

SiyahPassat

Kilopat
Makaleler
3
Şu anda 11. sınıf öğrencisiyim. İmam Hatip lisesinde notlarım iyi fakat Arapça 36, Kur'an 42 gelince nakil almaya karar verdim.

Anadolu lisesine geçince 9, 10 ve 11. sınıf meslek dersleri yani müzik, Almanca gibi derslerden kalacağımı duymuştum bir yerden.

Şimdi nakil alsam sınıfta mı kalacağım, nasıl oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Müzikten ya da Almancadan kalma diye bir şey yok. Edebiyattan kalırsan Sorumluluk Sınavına girersin, mezun olana kadar Sorumluluk Sınavını geçemezsen mezun olamazsın.

Müzikten ya da Almancadan kalma diye bir şey yok. Edebiyattan kalırsan Sorumluluk Sınavına girersin, mezun olana kadar Sorumluluk Sınavını geçemezsen mezun olamazsın.
Kalmalar için bu geçerli ama okul değiştirince ve eğer yeni okulunda önceden görmediğin dersleri görmüş oluyorlarsa örneğin 10.sınıfta Almanca gibi yeni okulunda 10.sınıf Almanca sorumluluk sınavına giriyorsun.

Kalmalar için bu geçerli ama okul değiştirince ve eğer yeni okulunda önceden görmediğin dersleri görmüş oluyorlarsa örneğin 10.sınıfta Almanca gibi yeni okulunda 10.sınıf Almanca sorumluluk sınavına giriyorsun.

Yani nasıl olacak? Oraya girdiğimde 9-10-11 Almanca derslerinden sorumlu mu olacağım?

Arapça ve kuran dersleri ne olacak?

Yani nasıl olacak? Oraya girdiğimde 9-10-11 Almanca derslerinden sorumlu mu olacağım?

Evet geçiş yaptığında eski okulunda olmayan derslerin 0 olacak sen girdikçe sınavlara 0 düzeltilecek 50 aldıysan 50 olacak. Arapça ve kuran dersleri bildiğim kadarıyla yeni okulunda yoksa gidiyor ama o konuda emin değilim.

Yok olacak. Hiç girmemişsiniz gibi.

Tam olarak konu hakkında olmasa da bu tarz bir yazı bulabildim.

Anadolu İMAM HATİPLERE MESLEK DERSLERİNDEN SORUMLU OLARAK GEÇİŞ YAPILABİLECEK

Proje okulu kapsamındaki Anadolu imam hatip liselerine diğer okul türlerinden sınıf atlatma işlemleri yapıldıktan sonra 9'uncu ve 10'uncu sınıftan bir üst sınıfa geçen öğrenciler ağustos ayı sonuna kadar sorumlu olarak, 11'inci sınıftan bir üst sınıfa geçen öğrenciler ağustos ayı sonuna kadar alt sınıflara ait meslek derslerinden sorumlu olarak veya ağustos ayı sonuna kadar başvurmak şartıyla, bir yıl öğrenim hakkını kullanmamış sayılarak alt sınıflara ait meslek derslerinden bir eğitim ve öğretim yılı boyunca yapılacak eğitimden başarılı olmak kaydıyla nakil ya da geçiş yapabilecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı