İmam hatipler çok mu kötü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Proje imamhatipleri tavsiye etmem. Hayatınızı ve ahiretinizi kuratarabilir veya mahvedebilir. Ama normal imamhatipler niteliğine göre değişiklik göstermekle birlikte iyi okullar.

Arabistan'a gitmeyeceksen arapça senin nerede işine yarayacak?

İmam hatiplerde İslam dini öğretildiği için Arabistan'a gitmeyeceksen ne işine yarayacak demek çok bencilce bir laf. İslam'ı öğretme temeline dayanan bir kurumda neden Arapça öğretiyorlar demek bir tık saçma. O zaman Subhanekeyi Türkçe okusunlar namazda ne de olsa Arabistan da değiliz.

İmam hatip okulları neden bu kadar kötü görülüyor? Arapça dersi verilmesi oradan çıkan öğrencilerin cahil olacağı anlamına mı gelir? Aşırı genel konuşuluyor ve acayip bir ön yargı var. Ben çok iyi öğretmenler tanıdım. Anket koyuyorum çünkü forumun genel durumunu merak ediyorum. Fikirlerinizi bu konunun altına yazabilirsiniz.

Gereksiz zor hocam ortaokulda bir çocuğa o kadar fazla ders yükü verilmemeli özel ilgisi vardır başka ki zaten din eğitimi verilmiyor çoğu kişide demiş bunu zaten.

İmam hatiplerde İslam dini öğretildiği için Arabistan'a gitmeyeceksen ne işine yarayacak demek çok bencilce bir laf. İslam'ı öğretme temeline dayanan bir kurumda neden Arapça öğretiyorlar demek bir tık saçma. O zaman Subhanekeyi Türkçe okusunlar namazda ne de olsa Arabistan da değiliz.
Adam haklı. Arabistana gitmeyecek insan için ne işe yarayacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı