İmar barışı nedir?

klolopski

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba evimi satmayı düşünüyorum. Emlakçıya değerini sordum eğer krediye uygun değilse 1.300.000 eğer uygunsa 1.800.000 dedi. Evimin imar barışı ve yapı kayıt belgesi var internetten baktığımda hiçbir şey anlamadım imar barışı nedir ne işe yarar ve evimi krediye uygun nasıl yapabilirim? Bilen varsa anlatabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Konut izni, kaydı falan olmayan binalara bu iznin verilmesi için çıkarılan kanun gibi bir şey. Yani diyor ki kaçak göçek veya uygunsuz yapılara izin vereceğiz kısaca.
Anladım teşekkürler peki krediye nasıl uygun hale getirebilirim bir bilginiz var mı?

Anladım teşekkürler peki krediye nasıl uygun hale getirebilirim bir bilginiz var mı?

Ev hazır değil mi şu anda? Eğer hazırsa yani inşaat bitmiş veya bitmek üzere ise tapuyu çıkarmanız lazım. İmar barışı yapılmış zaten muhtemelen tapu konusunda sorun yoktur. Tapuyla birlikte bankaya gidersiniz. Gerisini onlar halleder zaten.

Ev hazır değil mi şu anda? Eğer hazırsa yani inşaat bitmiş veya bitmek üzere ise tapuyu çıkarmanız lazım. İmar barışı yapılmış zaten muhtemelen tapu konusunda sorun yoktur. Tapuyla birlikte bankaya gidersiniz. Gerisini onlar halleder zaten.
Ev eski bir bina şu an o evde oturuyorum tapu var elimde. Krediye uygun olup olmadığını öğrenmek için tapuyla birlikte herhangi bir bankaya mı gideceğim doğru mu anladım?

Yeni konular

Geri
Yukarı