IMEI 180 gün uzadı

leodiscs

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Warenhouse Manager
Merhaba dostlar, bugün böyle bir haber ile karşılaştım. "yurt dışında yaşayan ve Türkiye'ye gelişlerinde cep telefonu getiren Türk vatandaşların, 120 günlük kayıtsız kullanım süresi 180 güne çıkarıldı" şimdi yurt dışı sıfır iPhone alsam çift SIM olarak kullansam sınırsız kullanabilir miyim?

Merhaba dostlar, bugün böyle bir haber ile karşılaştım. "yurt dışında yaşayan ve Türkiye'ye gelişlerinde cep telefonu getiren Türk vatandaşların, 120 günlük kayıtsız kullanım süresi 180 güne çıkarıldı" şimdi yurt dışı sıfır iPhone alsam çift SIM olarak kullansam sınırsız kullanabilir miyim?

8 9 ay götürüyor geri kalanını e SIM ile halledilirsin. Zaten yıl başında sıfırlanıyor ben de öyle kullandım.

Gurbetçileri ilgilendiriyor o yıl 8 ay kullanılıyor su an yoksa herkes 6+6 çift sim telefon alır takılır niye uğraşsın

Gurbetçileri ilgilendiriyor o yıl 8 ay kullanılıyor su an yoksa herkes 6+6 çift SIM telefon alır takılır niye uğraşsın.

120 günde de o mantık ya dedim acaba aynı mantıkla mı devam ediyor.

8 9 ay götürüyor geri kalanını e SIM ile halledilirsin. Zaten yıl başında sıfırlanıyor ben de öyle kullandım.

Şimdi bir tane alsam 4+4 gidiyor toplam 8 her yıl başında yenileniyor diye biliyorum kalan 4 ay sıkıntı yaşıyoruz.

120 günde de o mantık ya dedim acaba aynı mantıkla mı devam ediyor.

Şimdi bir tane alsam 4+4 gidiyor toplam 8 her yıl başında yenileniyor diye biliyorum kalan 4 ay sıkıntı yaşıyoruz.
Evet şimdilik öyle ama onunda her yıl yenilenmesinin kaldırılacağını söyleyenler var o yüzden tr telefona yöneldim ben de

120 gün + 120 gin uygulamasının ileride kaldırılmayacağına emin olsam anında gider yurt dışı iPhone 15 alırım hem böylece hükümetin abartı vergi politikalarını da protesto etmiş olurum. Ancak içimden bir ses ileride 30 gün + 30 gün gibi bir düzenleme yapacaklarını söylüyorlar böyle bir şey olursa çok fazla insan mağdur olur. Dış ticaret açığını azaltmak için çok sıkı politikalar izleyebilirler. Altı üstü bir telefon alacaz ülkenin dış ticaret açığını hesap ediyoruz herkese bol şans ve sabır diliyorum. Sizce ileride ikamet göstermeyenler için 30 gün + 30 gün tarzında bir düzenleme getirirler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı