IMEI atılmış Android telefonun interneti yavaş olur mu?

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Redmi Note 8 model bir telefonum var. Kendim TR cihazının ikinci IMEI'sini bu telefona attım. Ayrıyeten ilgisi var mı bilmiyorum ama ArrowOS kurulu şu an cihazda. Operatörüm de Vodafone. İstanbul'da bina dışında ve merkezi noktalarda hiç olmadık şekillerde internet yavaşlıyor. Daha önce de şöyle bir tecrübem oldu; 15 GB internet paketim varken internet sık sık çok yavaşlıyordu. Fakat 1 - 2 GB internet paketim olduğunda internet hiç olmadığı kadar hızlı. Yani net olarak sorum şu; sonradan IMEI atılmış yurt dışı telefonlarda internet yavaş mı oluyor? Oluyorsa neden?

Redmi Note 8 model bir telefonum var. Kendim TR cihazının ikinci IMEI'sini bu telefona attım. Ayrıyeten ilgisi var mı bilmiyorum ama ArrowOS kurulu şu an cihazda. Operatörüm de Vodafone. İstanbul'da bina dışında ve merkezi noktalarda hiç olmadık şekillerde internet yavaşlıyor. Daha önce de şöyle bir tecrübem oldu; 15 GB internet paketim varken internet sık sık çok yavaşlıyordu. Fakat 1 - 2 GB internet paketim olduğunda internet hiç olmadığı kadar hızlı. Yani net olarak sorum şu; sonradan IMEI atılmış yurt dışı telefonlarda internet yavaş mı oluyor? Oluyorsa neden?

Yavaş olacağını zannetmiyorum öyle bir şey yoktur. Bulunduğun konum ile alakası vardır.

"IMEI"li 2 tane telefon kullandım, ikisinde de problem olmadı. Vodafone kötü olabilir.

Kullanım tecrübeme göre Vodafone normal zamanlarda iyi çekse de kalabalık bölgelerde oldukça başarısız. Bir koner alanına falan gitsem kimse bana ulaşamıyor. Bununla birlikte bulunduğunuz yerde telefon çekmiyor da olabilir. IMEI ile alakalı olacağını düşünmüyorum.

Alakası yok.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bunun aklıma takılmasının nedeni, bazen başka vodafonelu insanlarla aynı ortamdayken onların internetinde bir problem olmamasına rağmen benim internetim sıkıntılı oluyor. Telefon sık sık 3G'ye geçiyor. Yani Anadolu'nun ücra bir kasabasında değilim ki İstanbul'da yaşıyorum. Ben de IMEI'den şüphelenmiyordum ama merak ettim.

FBI Open The Door!
Telefoncunun attığı IMEI geçersiz olup şebeke gidince başkasının eline geçebileceğini anladım ve IMEI atmayı öğrenerek başkasının kullanamayacağı bir IMEI attım ben de. Sadece yasal değil ama insanı seçeneksiz bırakıyorlar.

Telefoncunun attığı IMEI geçersiz olup şebeke gidince başkasının eline geçebileceğini anladım ve IMEI atmayı öğrenerek başkasının kullanamayacağı bir IMEI attım ben de. Sadece yasal değil ama insanı seçeneksiz bırakıyorlar.
Maalesef öyle artık. Yurtdışından gelen telefona IMEI kaydı yapacaksın, 5 bin TL ücreti var (diye biliyorum).

Yeni konular

Geri
Yukarı