IMEI atılmış Redmi Note 9S'de güncelleme yapılmalı mı?

Sedats0

Yoctopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 ay önce IMEI atılmış Redmi Note 9S'im var ve bugün güncelleme gelmiş. 12.5.1.0 güncellemesi. IMEI sorgulamada ithalat yoluyla kaydedilen IMEI yazıyor. Güncelleme yapayım mı?

Güncelleme ya da telefon sıfırlama IMEI bozmuyor hocam.

Ben Redmi Note 10S için yaptım bir sorun olmadı. Ama bazı IMEI işlemleri güncellemelerden sonra gidebiliyor. Haberin olsun. Mesela bana yapan adam "yapma ne olur ne olmaz" dedi, ama ben yaptım ve kullanmaya devam ediyorum.

Güncelleme yapmadan önce TWRP üzerinden EFS yedeklerini almayı unutmayın. Her ihtimale karşı Cihazı Bul seçeneğinin kapalı olduğunu teyit edin. Cihazınız çökerse tekrar yükleme sonrası Mi hesabı sormaması için cihazı bul seçeneği kapalı olmalı. IMEI uçarsa EFS yedeğinden geri yüklersiniz.

Güncelleme yapmadan önce TWRP üzerinden efs yedeklerini almayı unutmayın. Her ihtimale karşı cihazı bul seçeneğinin kapalı olduğunu teyit edin. Cihazınız çökerse tekrar yükleme sonrası mi hesabı sormaması için cihazı bul seçeneği kapalı olmalı. IMEI uçarsa efs yedeğinden geri yüklersiniz.

TWRP ne? Nereden yapacağım bunu?

Cihazınız kapalı iken ses açma düğmesi ile güç düğmesini basılı tutun. Cihazınız açılmaya başlayınca güç düğmesini bırakın, TWRP ekranını görünce de ses açma düğmesini bırakın. Backup menüsünden EFS yedeğini alıp bilgisayara aktarın. EFS yedeği IMEI bilgilerini de içerir. İleride sorun çıkarsa, IMEI uçarsa yine TWRP ekranında bulunan Restore seçeneği ile yedekten geri dönüş yapabilirsiniz.
Ancak TWRP nin de ne olduğunu bilmediğiniz göz önüne alınınca, TWRP ile EFS yedeği alma hakkında araştırma yapmanızı öneriyorum. Size bu konuda bilgi vermeye çalışmak, sizin TWRP-EFS yedeği alma konusunda araştırma yapmanızdan daha uzun sürecektir. Gözünüz korkmasın, çok basit bir şekilde yedek alma ve geri yükleme yapabilirsiniz.

Güncelleme yapmadan önce TWRP üzerinden efs yedeklerini almayı unutmayın. Her ihtimale karşı cihazı bul seçeneğinin kapalı olduğunu teyit edin. Cihazınız çökerse tekrar yükleme sonrası mi hesabı sormaması için cihazı bul seçeneği kapalı olmalı. IMEI uçarsa efs yedeğinden geri yüklersiniz.

Arkadaş bunları yapabiliyor olsa zaten yedekleme almasına gerek olmazki atsın güncellemeyi sorun olursa baştan IMEI repair atar :) gerekirse ROM atar.

Arkadaş bunları yapabiliyor olsa zaten yedekleme almasına gerek olmazki atsın güncellemeyi sorun olursa baştan IMEI repair atar :) gerekirse ROM atar.

Hocam telefon kapandı yeniden açılırken TWRP ekranı geldi oradan reboot yapıp yeniden açtım telefonu, güncelleme olmadı ama herhangi bir sorunda olmadı çok şükür.

Yeni konular

Geri
Yukarı