IMEI kaydı başka telefona taşınabilir mi?

ayteking

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yurt dışından alıp IMEI kayıt yaptığım iPhone 12 Pro Max cihazımı ekranı kırıldı diye bir resmî olmayan servise verdim ancak anakarta yanlışlıkla işlem yapmışlar ve cihaz kullanılmaz hale geldi. Firma bana ellerinde 13 Pro Max olduğunu ve istersen bu cihazı verelim dediler ancak diğer cihazın kayıt işlemini bu cihaza taşıyabiliyor muyum? Distribütör firma servislerinden yapıldığında anakart değişirse firma kayıt işlemini kendisi yapıyormuş ancak bu firma yapamıyor. Bu doğrultuda bu işlemi yaptırabileceğim bir yetkili servis var mı?

Peki 12 pro Max farklı cihaz ile değişse oluyor mu? Anakart değişmek yerine aynı cihaz ile değişirse kayıdı taşıyabiliyorlar mı?
Eğer telefon bozulursa ve yetkili servis değiştirilirse belge alarak IMEI kaydını taşımak için başvuru yapılabiliyor.

Ama telefonun marka ve modeli IMEI kaydını yaptırdığın telefonla aynı olmak zorunda.

Bir önceki IMEI kayıt işleminden 3 yıl geçerse yeni bir IMEI kaydı yaptırabilirsiniz.

Peki 12 pro Max farklı cihaz ile değişse oluyor mu? Anakart değişmek yerine aynı cihaz ile değişirse kayıdı taşıyabiliyorlar mı?
Olur, yaptırılabilir

Eğer telefon bozulursa ve yetkili servis
değiştirilirse belge alarak IMEI kaydını taşımak için başvuru yapılabiliyor.
Ama telefonun marka ve modeli IMEI kaydını yaptırdığın telefonla aynı olmak zorunda.

Bir önceki IMEI kayıt işleminden 3 yıl geçerse yeni bir IMEI kaydı yaptırabilirsiniz.

Eğer telefon bozulursa ve yetkili servis değiştirilirse belge alarak IMEI kaydını taşımak için başvuru yapılabiliyor.

Olur, yaptırılabilir

Eğer telefon bozulursa ve yetkili servis
değiştirilirse belge alarak IMEI kaydını taşımak için başvuru yapılabiliyor.

Hata verdi yanlışlıkla 2 defa yazdım.

Geri
Yukarı