IMEI kayıt ücreti 20 bin TL oldu!

Sakın düzene oy verenler yazmasın!

soysu.jpg

Yurt dışı telefon alıp kaydetme işi bitmiştir artık bu zamdan sonra. 20.000 TL çok fazla. Dünya’nın hiçbir yerinde bu IMEI saçmalığı yok sadece biz de var.
Evet sadece bizde var zaten, bizde herşey Türk tipi biz özeliz!

Artık Iphone alınmaz. 20bine de S22 alırım o paraya fıstık gibi de olur. Iphone 11'i tokatlar. Iphone 13 ayarındaki telefon 18bin TL. Bu yaşananlardan sonra S serisine geçişler artacak bence.

Bu ne zaman yürürlüğe girecek? Yani uygulamaya ya da girdi mi?
Resmi Gazete'de yayımlandı, 8 Temmuz 00:00'da yürürlüğe girecek Yani 6000₺'den kayıt ettirmek için son gün bugün.

Uzun süre bile dayandı aslında, böyle bir zammı çok uzun süredir bekliyordum.

Yurtdışına seyahat amaçlı gidip yanında telefon getiren dilim %1 falandı toplasan. Kalanlar ise haftalık Kuzey Irak, Bulgaristan ve Gürcistan turu yapan sarı site satıcılarıydı.

Artık iPhone alınmaz. 20bine de S22 alırım o paraya fıstık gibi de olur. iPhone 11'i tokatlar. iPhone 13 ayarındaki telefon 18bin TL. Bu yaşananlardan sonra s serisine geçişler artacak bence.

Devir böyle işliyor zaten dostum. Herkes senin gibi düşünüp Android'e yöneliyor. IPhone'u olan havalı gözüküyor. Herkes senin gibi düşünüp parasını koruyup Clio'ya renoya biniyor BMW'si olan havalı gözüküyor. Bu işler böyle :) dolar 3 liraykende bu devirde bilgisayar toplanmaz deniliyordu.

Devir böyle işliyor zaten dostum. Herkes senin gibi düşünüp Android'e yöneliyor. IPhone'u olan havalı gözüküyor. Herkes senin gibi düşünüp parasını koruyup Clio'ya renoya biniyor BMW'si olan havalı gözüküyor. Bu işler böyle :) dolar 3 liraykende bu devirde bilgisayar toplanmaz deniliyordu.
Örnekleme iyi olmamış. Ben S serisini çok kaliteli buluyorum :)

Artık Iphone alınmaz. 20bine de S22 alırım o paraya fıstık gibi de olur. Iphone 11'i tokatlar. Iphone 13 ayarındaki telefon 18bin TL. Bu yaşananlardan sonra S serisine geçişler artacak bence.

Fakir avuntusu biraz. Konuyu Apple ve diğerleri kısmına çekmek istemiyorum lakin ikisini de uzun yıllar kullandım Android bir işletim sistemi olarak o takozluğu hiç üzerinden atamıyor.

Cihaz ve donanımlara lafım yok da, işletim sistemi işte. Sevemedim bir türlü. Vergiler uçuk olmasa kullanmazdım ne yalan söyleyeyim.

Fakir avuntusu biraz. Konuyu Apple ve diğerleri kısmına çekmek istemiyorum lakin ikisini de uzun yıllar kullandım Android bir işletim sistemi olarak o takozluğu hiç üzerinden atamıyor.

Cihaz ve donanımlara lafım yok da, işletim sistemi işte. Sevemedim bir türlü.

Garanti Android'le giriş seviyesi cihazlar kullanmışsındır. S23 kullanıyorum cihaz yağ gibi akıyor. iPhone 7'yi 4 sene kadar kullanıp geçiş yapmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı