IMEI Kayıtsız telefon almak

edz_buyruk

Decapat
Bir satıcı sürekli olarak yurtdışından telefon getiriyor. Ama sattığı bütün telefonlar kayıtsız. Fiyatları uygun geliyor. Mesela LG G7 1700TL ve IMEI atılmıyor şu an için 8 ay süresi var 8 ay kullanıp sonra IMEI attırabilirsin diyor. Başka modeller içinde aynı şeyi söylemişti. Bir cihazın bir kaç ay sonra IMEI atılabilir olabileciğini nerden bilebilirim? Yoksa her cihaza atılabilir mi?

Fiyati uygun alabilirsin. Sadece garanti hizmetinden mahrum kaliyorsun. LG modellerine de IMEI atiliyor G7 modeline de atiliyordur büyük ihtimal. Bu ayni zamanda yasa dışı bir işleme de giriyor. Bir şey yapmazsan başına iş açılmaz merak etme.

Telefon alma arifesindeyken kayıt işlem fiyatlarını o kadar yükselttiler ki, buradan almakla dışarıdan getirmek arasında bir fark kalmıyordu. Olan fark da zaten ne uğraşına ne riskine değmiyordu. Sonra bir kez daha yükselteceklerini okumuştum ama takip etmedim, kim bilir kaç para oldu.

Ben zamanında imei kayıtlı bir telefon kullanmıştım. Eğer telefon android ise android sürümü güncellenmiyor diye biliyorum. Root atabilirsiniz.Ama rom attığınızda telefon arama yapmıyor diye biliyorum başıma geldiğinden yazdım.

Not: Taa Note 2 zamanlarında :)

Fiyati uygun alabilirsin. Sadece garanti hizmetinden mahrum kaliyorsun. LG modellerine de IMEI atiliyor G7 modeline de atiliyordur büyük ihtimal. Bu ayni zamanda yasa dışı bir işleme de giriyor. Bir şey yapmazsan başına iş açılmaz merak etme.
Diğer hesabımda cevap veremediğim içinn şimdi bunu açtım. İmei kayıt fln atmayı bilmiyorum. Bir telefoncuya gidip imei kaydını halledebilr miyiz? Ya da benim boşta kullanmadığım bir telefonun imeisini atabilir miyim? Satıcı bana şuanlık imei atılmıyor demişti. İmei atılabilen telefonların listesi var mı? Yoksa her telefona imei atılabilir mi ?

S5 var ama lg g7 ye imei atılıyo mu bilmiyorum.
İnternette birkaç örneği var ayrıca Berwar'ın dediğine göre atılabiliyor. Bu İMEİ numarasını sen girebilirsin diye biliyorum. O yüzden S5'ten G7'ye İMEİ deneyebilirsin. He eğer fark edilirse telefonlar uyuşmuyor vs. , bence uyarı mesajı gelir herhangi bir maddi ceza geleceğini sanmıyorum ki 4G bağlanan 3310 İMEİ'leri de var. Biraz daha araştırılması gerekiyor çünkü farklı modeller arası İMEİ değişimi olunca ne oluyor ben de tam bilmiyorum.

İnternette birkaç örneği var ayrıca Berwar'ın dediğine göre atılabiliyor. Bu İMEİ numarasını sen girebilirsin diye biliyorum. O yüzden S5'ten G7'ye İMEİ deneyebilirsin. He eğer fark edilirse telefonlar uyuşmuyor vs. , bence uyarı mesajı gelir herhangi bir maddi ceza geleceğini sanmıyorum ki 4G bağlanan 3310 İMEİ'leri de var. Biraz daha araştırılması gerekiyor çünkü farklı modeller arası İMEİ değişimi olunca ne oluyor ben de tam bilmiyorum.
Ben lg g7 yi aldıktan 8 ay sonra elimde kalır diye korkuyorum. Eğer imei atılabilir diyorsanız yarın gidip alcam veya hiç uğraşmayıp 1 aylık mi 8 2 yıl delta garantili 2250 ye mi alsam? Sanırım delta garanti kötüymüş ve garanti gerçekten umrumda değil nr de 6/128 poco f1 var 2100 o 4 aylık ve ime kayıtlı. Şuanlık lg g7 düşünüyorum sizce ne yapayım?

Bir satıcı sürekli olarak yurtdışından telefon getiriyor. Ama sattığı bütün telefonlar kayıtsız. Fiyatları uygun geliyor. Mesela LG G7 1700TL ve IMEI atılmıyor şu an için 8 ay süresi var 8 ay kullanıp sonra IMEI attırabilirsin diyor. Başka modeller içinde aynı şeyi söylemişti. Bir cihazın bir kaç ay sonra IMEI atılabilir olabileciğini nerden bilebilirim? Yoksa her cihaza atılabilir mi?
Hangi satıcı bu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı