IMEI numarası kopyalanan telefon kapanır mı?

DDR 5 RAM

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba. Telefonumun IMEI numarası silinmişti. Ben de çalışmayan bir Vestel telefonun IMEI numarasını ona kopyaladım. Dün şans eseri Vestel'i çalıştırdım ve bunu kullanmayı düşünüyorum. Eğer bu Vestel'i açarsam IMEI klonlandığı için şimdiki telefonum kapanır mı? Ben şöyle düşündüm, hat takmazsam kapanmaz diye düşündüm. Ama emin olmak istedim.

Fark edildiği zaman ikisi de kullanıma kapanır. IMEI numarasının orijinal olduğu telefonu tek bir SIM ile çalışacak şekilde açtırırsınız sonra. Kendi kendinize sıkıntı çıkarmış oluyorsunuz. Hat takılmadığı için belki fark edilmez ama emin değilim. Zaten yapmamanız gerekirdi. Yasal bir işlem değil.

Klon IMEI durumunda aynı IMEI kullanan tüm cihazlar kapanır diye biliyorum. Bu durumdu cihazların hangisine gerçekte aitse imei, faturasıyla birlikte ilgili kuruma bu imei benim tekefonumun diye başvuruyordun en son. Yeğenime verdiğim orjinal Sony Xperia Z1 Compact telefonuma klon IMEI sebebiyle 30 gün içinde kapanacak mesajı gelmişti. Bu prosedür ile çözmüştüm yıllar önce.

İki telefondan da sim kartını çıkarın. Garanti olsun diye telefonu açmadan önce diğerini kapatın.

Benimki kapanmamıştı, şebeke çekmiyordu. Wi-Fi kullanarak video falan izliyordum.
Şebeke çekmiyorsa IMEI kapanmış demek.

Yeni konular

Geri
Yukarı