Telefon anakartı yanması normal mi?

falconnF5

Femtopat
Daha fazla  
Geçenlerde yaklaşık 3 yıldır kullanmakta olduğum POCO X3 Pro telefonumun anakartı yandı ya da işlemcisinde bir sıkıntı oluştu bilemiyorum. Birdenbire gri ekran çıktı ve çıkarmış olduğu bir sesle telefon bir daha açılmamak üzere kapandı bir daha da hiçbir şekilde tepki vermedi.

Ben bu cihazı 2021 Temmuz'da aldım 1.5 sene sıkıntısız kullandım 2022 Ekim ayında Anakart'ı yandı servise gitti anakartını değiştirdiler. O zamandan bu zamana kadar kullandım şimdi tekrar aynı sıkıntıyı yaşadım.

Benim asıl öğrenmek istediğim, anakartı yanan bir cihazın verileri silinir mi? Fotoğrafları vs. kurtarmak mümkün müdür?

Telefon tamircisi verilere bi zarar vermeden becerebilir mi bu işi peki veya nasıl kurtarılabilir açıklarsan sevinirim hocam
Valla hocam ben pek tamir işlerinden anlamam. Yetkili Xiaomi destek ekibine verseniz , yaptırılmasını değil fakat yalnızca bilgilerinin alınmasını istediğinizi söyleseniz? Aklıma başka bir çözüm yolu gelmiyor çünkü.

Genel olarak benimde düşüncelerim bu yönde büyük ihtimalle yine POCO'dan devam edeceğim gibi görünüyor. xD

Peki Redmi Note 12 Pro+, Realme GT 2 Pro ve Honor 90 cihazları hakkında ne düşünüyorsunuz?
Poco'dan devam edecekseniz Poco X6 Pro alın,güzel telefondur.Ben de X3 kullanıcısıyım bu arada ama bu muhterem anakart problemi hiç başıma gelmedi,inşallah da gelmez.

Poco'dan devam edecekseniz Poco X6 Pro alın,güzel telefondur.Ben de X3 kullanıcısıyım bu arada ama bu muhterem anakart problemi hiç başıma gelmedi,inşallah da gelmez.
Zaten Poco X6 Pro piyasadayken yerine başka bir Poco cihazı alınmaz hocam, ben Poco X6 Pro ve Samsung S23FE arasında sürekli gidip geliyorum. Poco'da işlemci ve anakart vakaları gibi problemler yaşamaktan korkuyorum pek güvenim kalmadı açıkçası, Samsung'un da batarya verimliliğinin bir tık geride olması beni sürekli düşündürüyor.

Ayrıca Poco X3 Pro'yu ne zamandan beri kullanıyorsunuz? Şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadıysanız çok şanslısınız. Bende Poco X3 Pro kullanıcısıydım geçen perşembe telefon bir daha açılmamak üzere kapandı ve bir daha hiçbir şekilde tepki vermedi. Garantisi de bittiği için yeni telefon almaya yöneldim.

Zaten Poco X6 Pro piyasadayken yerine başka bir Poco cihazı alınmaz hocam, ben Poco X6 Pro ve Samsung S23FE arasında sürekli gidip geliyorum. Poco'da işlemci ve anakart vakaları gibi problemler yaşamaktan korkuyorum pek güvenim kalmadı açıkçası, Samsung'un da batarya verimliliğinin bir tık geride olması beni sürekli düşündürüyor.

Ayrıca Poco X3 Pro'yu ne zamandan beri kullanıyorsunuz? Şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadıysanız çok şanslısınız. Bende Poco X3 Pro kullanıcısıydım geçen perşembe telefon bir daha açılmamak üzere kapandı ve bir daha hiçbir şekilde tepki vermedi. Garantisi de bittiği için yeni telefon almaya yöneldim.
Pro değil,NFC kullanıyorum ve bu muhabbetlerden dolayı NFC kullandığım için şanslıyım bence,2021'den beri kullanıyorum ve kasma donma gibi bir durum olmadığı ve kameradan sıkılınca değişiklik yapacağım.Pro ile bu yönlerde bazı farklılıkları var.

Pro değil,NFC kullanıyorum ve bu muhabbetlerden dolayı NFC kullandığım için şanslıyım bence,2021'den beri kullanıyorum ve kasma donma gibi bir durum olmadığı ve kameradan sıkılınca değişiklik yapacağım.Pro ile bu yönlerde bazı farklılıkları var.
Sanırım NFC, Pro'ya göre biraz daha fazla dayanıklı çünkü benim kuzenim neredeyse yaklaşık 4-5 senedir NFC kullanıyor ama ben ondan sonra almama rağmen Pro çöp oldu.

Geri
Yukarı