IMEI’si Klonlanmış 6S Cihazımı Satamıyorum

Branesta

Centipat
Daha fazla  
Benim iPhone 6S 64 GB uzay grisi bir cihazım var.
Ne yazıkki geçtiğimiz aylarda kötü niyetli bilinmeyen şahıslar IMEİ numarasını çaldı ve başka bir cihaza klonladı.
BTK mesaj gönderdi 2 ay içerisinde kapanacaktır diye ve bazı başvurularım sonucu İMEİ no kapatıldı sadece telefonu kullanan kişinin telefon numarası ile açıldı.
Yani benim şu anki telefon numaram X ve bunun dışında bir hat takılınca servis dışı yazıyor ancak; telefon numarası değişikliği yaptığım zaman Apple ile iletişime geçip yeni numaramı verdim bu sefer o numaraya açtılar satacak olsam satın alan kişi de kendi numarasını verecek ve değiştirirse numarasını oda sadece iletişime geçip o hatta açacak.
Maalesef bizim insanımız biraz garip. Parmak izi çalışmayan, ekranı kırık cihazı güvenip alıyorlar ama benim cihazı almıyorlar. Çok kötü maddi sıkıntım var cihazı 1500 liraya bırakırım belki biraz indirim bile yaparım ama herkes beni dolandırıcı sanıyor ve bu olayı çok büyütüyorlar.
Ben sizden sadece bir tavsiye istiyorum çok zor durumdayım çünkü.
Ben bu telefonumu nasıl satarım veya nasıl paraya çevirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim iPhone 6S 64 GB uzay grisi bir cihazım var.
Ne yazıkki geçtiğimiz aylarda kötü niyetli bilinmeyen şahıslar IMEİ numarasını çaldı ve başka bir cihaza klonladı.
BTK mesaj gönderdi 2 ay içerisinde kapanacaktır diye ve bazı başvurularım sonucu İMEİ no kapatıldı sadece telefonu kullanan kişinin telefon numarası ile açıldı.
Yani benim şu anki telefon numaram X ve bunun dışında bir hat takılınca servis dışı yazıyor ancak; telefon numarası değişikliği yaptığım zaman Apple ile iletişime geçip yeni numaramı verdim bu sefer o numaraya açtılar satacak olsam satın alan kişi de kendi numarasını verecek ve değiştirirse numarasını oda sadece iletişime geçip o hatta açacak.
Maalesef bizim insanımız biraz garip. Parmak izi çalışmayan, ekranı kırık cihazı güvenip alıyorlar ama benim cihazı almıyorlar. Çok kötü maddi sıkıntım var cihazı 1500 liraya bırakırım belki biraz indirim bile yaparım ama herkes beni dolandırıcı sanıyor ve bu olayı çok büyütüyorlar.
Ben sizden sadece bir tavsiye istiyorum çok zor durumdayım çünkü.
Ben bu telefonumu nasıl satarım veya nasıl paraya çevirebilirim?
Yeni imeı yapamıyorlar mı?

Yanında sende ol ve beraber yaptır belki bir şansın olabilir.
Satın almaya gelse hallederiz de gelmiyorlar ,sanki zorla satıcam
Yeni imeı yapamıyorlar mı?
Hayır ne yazıkki .
Aldığınız yere başvurdunuz mu?
Aynen .tek hat üzerine açmak tek çözüm maalesef.
Gerekli mercilere durumu anlatıp, ihtiyaç sebebi ile de telefonu elden çıkarmak zorunda olduğunuzu fakat bu sebeple çıkaramadığınızı ne yapmanız gerektiğini sorun. Belki bir yolu yordamı vardır, yön gösterirler.
Hiçbir yardımda bulunmadılar .satmak istediğimi belirttim ,yapabileceğimiz bişe yok dediler .
1500 lira diye biliyorum şuan IMEI.
Yok iPhone a imei atılmıyor .Denedim

Haklılar. Türkiye'de hiçbir şeyin garantisi yok. BTK'nın ne yapacağını bilemiyorsun.

Benim eski telefonum da 6S'ti. Bozuldu anakart değişimi gerekiyordu. BTK'yı aradım değiştirebilirsiniz, eski IMIE silinip yeni IMIE kaydolur kayıt ücreti ödemezsiniz dediler. Üstüne basa basa cihaz Türkiye cihazı ve kendim değiştireceğim dedim, fark etmez dediler.

700 TL masraf yaptım anakartı yurt dışından getirip taktım, sonra bana böyle bir şeyin sadece yetkili serviste değişen telefonlar ya da pasaport kaydı ile gelen telefonlar için olabileceğini, kayır ücreti ödemem gerektiğini söylediler.

BTK'ya kesinlikle güvenmem.

Durumu detaylı bir şekilde açıklayın ama satmanız zor gerçekten çok ucuza gider satılırsa da. 1500 TL falan imkansız zaten o fiyata sorunsuz cihazlar var.

Haklısınız BTK gerçekten güvenilir değil.Amacım zaten 1500 tl gibi bi fiyata satmak değil . Kabul ediyorum Apple gibi sağlam cihaz daha önce kullanmadım .Ama artık bu telefondan kurtulmak istiyorum .
Cevabınız için teşekkür ederim

Geçmiş olsun. Satacağınız kişiye bu durumu bildirmeniz lazım. Onun başvuru yapıp numarasını belirtmesi lazım ki o kullanabilsin. Garantiniz bitmediyse cihaz değişimi oluyorsa onu yaptırın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı